DNA nettikaista toimii mainiosti

trntr

Täällä enimmäkseen motkotetaan DNA:n mokkuloista ja liittymistä, mutta minulla kyllä on toiminut aika hyvin. Katkoksia tai häiriöitä tosin on hiukan liian usein (kuusi kertaa puolessatoista vuodessa). Nopeus on yleensä tapissa tällä 384 kbit liittymällä. Useimmiten se on noin 40 kB/s eli 320 kbit/s hyötykuormaa TCP-yhteydellä, jonka hyötysuhde on useimmiten noin 0.7. Mittauksen olen tehnyt viidentoista minuutin välein parin vuorokauden ajan.

3

575

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dna sucks!

      Sulla on ollut tuuria. DNA:n kanssa ongelmia syntyykin laskutuksen kanssa, joka firmassa "ihanasti" sekaisin. Vaikka itse ovat myöntäneet virheensä, niin eipä vaan asia korjaannu. Nykyisen operaattorin, eikä muidenkaan kanssa ole ollut moisia ongelmia. DNA NEVER!

    • jhgfdfgh

      Täällä ei ole juuri 3 G:tä näkynyt kahteen päivään. Pöljät ei ymmärrä, että jos itsellä toimii, niin naapurilla ei välttämättä. Tästäkin on 1.5 km keskustaan eikä oikein kenttä riitä -raja menee tässä. Jollakin toimii jollakin ei. Mokkulat pitäisi kieltää lailla, tai ei saada sitä laajakaistaa kaikille niinkuin haaveillaan. Mitäs luulet, että miksi pitää tehdä kahden vuoden sopimus? Olisi muuten palautusprosentti melko häijy. Vielä yli vuosi kärsittävänä.

    • kohta exdna

      Mulla on 1 Mt mokkula, miltäs kuulostaa:

      83,8 Mbps / 65,1 Mbps / 87,6 Mbps / 97,5 Mbps kun ihan oikeassa maailmassa nopeuksien tulisi olla 5-10 kertaa nopeampia!

      Älä sorru tekniikkaan, joka ei vielä toimi edes PK-seudulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      188
      5101
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      18
      1792
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1636
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1517
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      10
      1497
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      51
      1175
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      307
      980
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      196
      945
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      840
    Aihe