DNA nettikaista toimii mainiosti

trntr

Täällä enimmäkseen motkotetaan DNA:n mokkuloista ja liittymistä, mutta minulla kyllä on toiminut aika hyvin. Katkoksia tai häiriöitä tosin on hiukan liian usein (kuusi kertaa puolessatoista vuodessa). Nopeus on yleensä tapissa tällä 384 kbit liittymällä. Useimmiten se on noin 40 kB/s eli 320 kbit/s hyötykuormaa TCP-yhteydellä, jonka hyötysuhde on useimmiten noin 0.7. Mittauksen olen tehnyt viidentoista minuutin välein parin vuorokauden ajan.

3

567

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dna sucks!

      Sulla on ollut tuuria. DNA:n kanssa ongelmia syntyykin laskutuksen kanssa, joka firmassa "ihanasti" sekaisin. Vaikka itse ovat myöntäneet virheensä, niin eipä vaan asia korjaannu. Nykyisen operaattorin, eikä muidenkaan kanssa ole ollut moisia ongelmia. DNA NEVER!

    • jhgfdfgh

      Täällä ei ole juuri 3 G:tä näkynyt kahteen päivään. Pöljät ei ymmärrä, että jos itsellä toimii, niin naapurilla ei välttämättä. Tästäkin on 1.5 km keskustaan eikä oikein kenttä riitä -raja menee tässä. Jollakin toimii jollakin ei. Mokkulat pitäisi kieltää lailla, tai ei saada sitä laajakaistaa kaikille niinkuin haaveillaan. Mitäs luulet, että miksi pitää tehdä kahden vuoden sopimus? Olisi muuten palautusprosentti melko häijy. Vielä yli vuosi kärsittävänä.

    • kohta exdna

      Mulla on 1 Mt mokkula, miltäs kuulostaa:

      83,8 Mbps / 65,1 Mbps / 87,6 Mbps / 97,5 Mbps kun ihan oikeassa maailmassa nopeuksien tulisi olla 5-10 kertaa nopeampia!

      Älä sorru tekniikkaan, joka ei vielä toimi edes PK-seudulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      246
      4502
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      78
      1689
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1532
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1251
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      89
      1185
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      46
      1017
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      1003
    Aihe