istutin kaksi runkoverenpisaraa puutarhaan (maahan) ja nyt mietityttää, että nehän eivät "selviä" ulkona talven yli. Joten koska ne pitää laittaa talvea varten talvehtimaan? Vai tarvitseeko? Jotkut sanovat, että ne Voi jättää ulos..
VERENPISARA
ghghgh
1
426
Vastaukset
- et sillee
Verenpisara ei ole perenna, vaan huonekasvi ,joten se pitää viedä talvehtimaan sisätiloihin. Syksyllä sisälle, ennen pakkasia, toki saa jättää uloskin, mutta kuolema korjaa sen talven aikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614458KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1563352Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582667Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492584- 1332487
- 241903
- 241721
- 301636
- 1741590
- 381293