Katko vaan jatkuu viidettä päivää, mielenkiinnolla odotellaan miten arviot taas tällä kertaa pitävät paikkaansa ja onko manantaina
yhteydet toiminnassa.
Mitään vastuutahan ei Saunalahti ole itselleen ottanut, puhutaam vaan toisesta ja kolmannesta osapuolesta.
yhteydet toiminnassa.
Mitään vastuutahan ei Saunalahti ole itselleen ottanut, puhutaam vaan toisesta ja kolmannesta osapuolesta.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jotenkin jää huono maku kun lukas Saunalahden tiedotteen:
"16.04.2004 14:12
yhteyshäiriöt jatkuvat osalla asiakkaista edelleen.
Kolmannen osapuolen huoltoikkuna on aiheuttanut joidenkin reitittävien adsl-yhteyksien katkeamisen pääkaupunkiseudulla ja sen läheisyydessä.
Toisesta puhelinoperaattorista johtuvista syistä vikakorjaus on viivästynyt pahasti. Operaattorin arvion mukaan kaikki viat korjataan maanantaihin mennessä.
Pahoittelemme aiheutunutta haittaa."
Eipä taida kiinnostaa niin paljoa, että hoidetttais ongelma pois jo viikonlopun aikana. Vaan odotellaan maanantaihin saakka, jolloin helposti saa taas keksittyä syyn koko päivän yli venyttämiseen ja näinhän säästyy viikonlopun kalliimmat kustannukset ja käyttäjistähän ei tarvitse välittää kun syyn voi taas vierittää jollekin muulle.
Ehkä Elisan tiloihin ei pääse viikonloppuisin? Tai Elisan ja Radiolinjan työntekijät juovat kahvia tuoreen pullan kanssa jossain, eikä heitä paskanverta kiinnosta että toiselle operaattorille vuokraamat linjat ovat poikki?
Milloinkas se Soneran "apunumero" sulkeutuukaan? Eikös sielläkin vasta palata maanantaiaamuna riviin, kun kahvit on juotu ja pullat syöty. Tämän jälkeen aletaan vasta soitella Primatelin pojille, ovatko he jo juoneet kahvinsa ja syöneet pullansa, kun Sonera tarttis hieman korjausapua, jos ei satu olemaan tärkeämpää tekemistä. Haja-asutus alueella ainakin Soneran verkossakin vian korjaus kestää, jos se ei ihan Soneran serverissä ole.
Kaikki verkkoa ylläpitävät firmat säästävät kustannuksissa, ja pitävät alimiehitystä ja harvinaisemmat varaosat tilataan kun tarvitaan. Ei tule korkotappioita ja pääomakuluja.
Oletko lukutaitoinen vai oletko todella tuon nimimerkkisi mittainen.
minullakin on kokemuksia Soneran ADSL:stä viikonloppuisin. Palataan asiaan arkipäivänä virka-aikaan. Sitäpaitsi YIT:n miehet hoitaa linjat olkoon oma tai vuokraaja kyseessä, että juodaan vain kahvit pullan kanssa ihan rauhassa.
kerro....
Viimeksi tänä aamuna tarkistin. Ei toimi.
Onneksi edes töissä toimii netti.
Olen tehnyt Saunikselle puhelimitse kolme kertaa vikailmoituksen, mutta se ei ole auttanut asiaa!
Viimeksi eilen. Eilen tosin ensimmäistä kertaa kysyttiin asiakasnumeroa!!!