Ms ja pään MRI

Sofia_

Onko täällä Ms-tapauksia, joissa pään magneetti normaali, samoin neurologinen status ja silti teillä Ms? Olen aivan epätoivoinen, sillä itselläni nuo normaalit ja silti olen aivan kuollut :(((( Joku siis vaivaa ja oireet täysin, kun Ms:ssä... :( :(

1

598

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toivoinen

      Hei epätoivoinen. Olen mummeli jolle sanottiin v. 1994, että on MS. Se tapahtui Mikkelissä. Muutin Poriin ja siellä kuvattiin jonkun vuoden jälkeen pää, jonka jälkeen sanottiin ettei ole, v.2002. Elämä vei minut Jyväskylän seudulle ja siellä kuvattiin myös selkäranka ja siellä oli näkyviä muutoksia, v.2007. Myös selkäydinnesteessä oli edelleen vasta-aineita, niinkuin Mikkelissä otetuissakin oli. Porissa ei "porattu" ollenkaan, luotettiin vain "passikuvaan". Nyt olen eläkkeellä.
      Tiedän, että on raskasta yrittää olla työelämässä "terveiden" joukossa. Katsoitko tv:stä Borrelioosia käsitelleen ohjelman?
      Olen myös huomannut, että ei kannata viedä lääkärille valmiita vastauksia. Yritä viedä huomiosi johonkin mieleiseen toimintaan. Sen oireiston omassa päässä pyörittäminen ei johda mihinkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4497
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1257
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1052
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1032
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      85
      921
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      901
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      856
    9. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      852
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      826
    Aihe