26.7 kyprokselle menijöitä

1+1=2

Onko lapsiperheitä menossa Sunwing Resort & Spa Sandy Bay hotelliin heinäkuun lopussa. 12 v lapsen kanssa matkalle lähden. Onko kenelläkään kokemusta ko hotellista. Olis kiva jos sieltä sais vaikka ikäistään seuraa, sais välillä itsekkin huilata, eikä tarvis likoa koko pvää vedessä :). Onkoa lähellä hyviä rantoja, vai kannattaako pitäytyä altaalla. Matka keskustaan näytti olevan pari km, joten sen varmaan jaksaa kumuudessa laahustaa, ainakin jos matkan varrella jotain katseltavaa. Hyviä ruokapaikkoja ym., mitä tuon ikäiselle siellä ehkä olisi, osteltavaa tms. ??
Kiitos jo etukäteen!

4

356

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toooosi pettynyt

      ...palsta, eikä muuta, koko suomi 24. Joko täynnä nuoria bilettäjiä tai "vanhoja" jotka hakevat nuorta seuraa. Hoh hoijaa.... Ei täällä kannata mitään kysellä, sen enempää kun matkaseuraa osiossakaan. Treffit palsta tämänkin pitäis vaan olla.

      • Chullcandy jr.

        Nahkavuononkyntäjä alias Pera perheineen on siellä joka kesä.
        Kaksi villiä poikaa ja mummo on myös mukana.


      • sul on mun luonne"
        Chullcandy jr. kirjoitti:

        Nahkavuononkyntäjä alias Pera perheineen on siellä joka kesä.
        Kaksi villiä poikaa ja mummo on myös mukana.

        ...perheineen, kun nää "seksy" seuran hakijat. Yhden villin pojan kanssa itse, ehkäpä saan "tuupattua" teidän mummolle, niin voin itse alkaa huilaileeee :) Eiköhän joukosta tunnista yhden nahkavuononkyntäjän.


      • voi elämän kevät
        sul on mun luonne" kirjoitti:

        ...perheineen, kun nää "seksy" seuran hakijat. Yhden villin pojan kanssa itse, ehkäpä saan "tuupattua" teidän mummolle, niin voin itse alkaa huilaileeee :) Eiköhän joukosta tunnista yhden nahkavuononkyntäjän.

        ...ihan oma kone näköjään. Aivan kuin olis John "Tarvola" yksityiskoneella. Altaallakin on mukavasti tilaa
        kun ei ketään muita näemmä sinne matkusta. Mukavaa kesää vaan tälläkin vieraileville. Hukkaan heitettyä aikaa ja samaa mieltä myös yhden miehen kanssa tästä palstasta. Seppo Rädyn sanoin P.... P.....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      6483
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      290
      5454
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      98
      4151
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2900
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      27
      2874
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      120
      2093
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2030
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1767
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1301
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      159
      1151
    Aihe