Mitä merkitsee ku joku laittaa kirjoituksessa krkrkr..? Ei taida olla pelkkä ranskalaisten juttu, en ole aivan varma, mutta minä en ainakaan koskaan ole tommoisesta kuullut. Eli siis tietääkö kukaan viisaampi mitä tarkoittaa tuo krkrkrkrkr- juttu?
Mitä merkitsee..
jijiopth
2
691
Vastaukset
- en tiedä
Olen ranskalainen ja ranskan opettaja ja en ole koskaan käyttänyt eikä nähnyt toi krkrkrk. En tiedä mistä on kyse.
- teini-ikäiset
lapseni eivät myöskään tunteneet moista "sanontaa."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 603389
- 633177
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa592973SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p542492- 662265
- 562111
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411055Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171022Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.126998Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.36984