Normaalia kissan käytöstä?

Minulla on 1,5v kollikissa, jolla on tapana saada kotauksia että selkäkarvat nousee pystyyn ja häntä kuin oravalla ja juoksee taloa ympäri ja maukuu. Sitä ei saa sillon kiinni kun se juoksee karkuun tai puree. Normaalia menoa vai jotai muuta?
1188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

käy eläinlääkärillä,jos sillä on jotain kipuja :) tai sitten se on sitä ihan normaalia nuoren uros kissan leikkiä,kun se harjoittaa itseään hyväksi,nopeaksi,ja ketteräksi saalistajaksi :D aivan normaalia...rauhottuu varmasti jonkin verran jos ei oo hormoonit kiusaamassa,eli jos leikkauttaisit sen (maksaa n.40e/kissa kunnossa parissa päivässä, ja ei muuta perusluonnetta).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


catran89 kirjoitti:

Minulla on 1,5v kollikissa, jolla on tapana saada kotauksia että selkäkarvat nousee pystyyn ja häntä kuin oravalla ja juoksee taloa ympäri ja maukuu. Sitä ei saa sillon kiinni kun se juoksee karkuun tai puree. Normaalia menoa vai jotai muuta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu