Onko keskustaan tullu siihe nordeaa vastapäät joku yleine sauna, ko ovekki o parkkipaikal päi ja kaahee pulsukööri istuis vilvottelemas viiala leipomo terassil?
Toisaalt se vois ol puistotyötekijöitte taukotupaki, mut ei kyl oikee istu maisemaa.
Toisaalt se vois ol puistotyötekijöitte taukotupaki, mut ei kyl oikee istu maisemaa.
Vastaukset 18
Vanhimmat
oisko jätskikiska....
eikö se ole jonkun omakotitalon pihalla ja siit kohtaan on aitaki pistetty pois? Ihmettelin minäki kui siin on ovet ihan väärään suuntaan ja kui mökin näkönen rakennus on keskellä kylää.
saahaa vihroi ja viimei porilaissii, bratvurstei ja makkaraperunoi kaikil mausteil. vaa kuis se on niinko pihhaa pistetty, ettei vaiks toril.
ovet yleensä parkkipaikalle päin ? Yksityispiha, käyks kyttäämäs muittenki nakkilalaisten pihoi, mitä ne tekee?
Kai se aikanaan selkee jos on selitäkseen muille, mitä sie touhutaan. Eikä siin Viialas kans ketään pulsui istuskel.
siin ainaki tänää oli.
yleensä asiakkaisiin päin ole ja mää ainaki kattele ympärilleni ko kulkee köpöttele kyläl, vai onks ympärillee kattomine kielletty?
onks nakkilas muitaki kui pulsui? Tai on siäl ainaki vellihoususis miähii
se havvikka tavvi?
Läskipään pihanurkkaan ja torin taa räkimään
siinä niitä sai taas tänään ihailla, Viialan "terassilla", tanan puusilmä
huvila hahhahhahhahhah.
meinaa totanui nii, nääs tuonoi, aika omituine sijotuspaikka, toisenkaut, jos pihast lähtee autol ja ajaa parkkipaikal, ni sit onki jo mökil.
nakkilaisl tartte luvial mökkii olla
saase olla hiukka lähempänäki
säästyy kallista naftaa
ei tainnu ol asukkaat paikal, eik isännäviirikää salos.
nettisivuilla vilkasemassa 26.4 pidettyä kokousta. Sieltä selviää mökin arvoitus. Ihme ettei aallonpöyssy fanit oo tästä vielä perillä, ne kun tuntuvat tietävän kaiken kunnan asioista ja päätöksistä
vierailin paikallises
sielä selvis ilman pöyssyjä eikä vissiin ollu mikään arvoitus
kylmää vaan oon rohkia
mitä sä semmosii utelit? No anna tulla, vai onx oike sisäpiiritietoo, niinkus parhail kavereil ja sillee. Et pysty kertoo, et pysty.
"Kunnanhallitus hyväksyi maanomistajan suostumuksen, jolla Harri Vuorelalle annetaan lupa pystyttää oman tonttinsa ja kunnan omistaman tontin rajallle kevytrakenteinen rakennus ja siihen liittyvä pieni terassiosa kesäaikaista jäätelönmyyntiä varten."