En haluisi yleistää mutta..

ihmettelenn

Kui likaisia te nuoret oikein ootte?? itekkin olen vasta 19v. Mutta siis mä tiskaan päivittäin siivon koko kämpän 1-2 kerran viikossa. Tuli mieleen että olen nähny semmoisia kämppiä missä haisee niin pahalta että kyynelet tulevat silmiin. Eläimien ulostetta ja ruokaa joka paikassa ja vaikka mitä ötököitä.


Onko mä ainut nuori ihminen joka pitää siistinä kodin ja pesen usein vaatteet?

2

741

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luuuuul

      Et taida olla =)

      Miul kaikki tuntemani nuoret (16-25v) jotka yksin asuuvat on tosi siistejä. Tietysti osalla ei oo ihan niin tarkkaa, mut ei niide asunnot mittää paskalääviäkään ole.

      Itelläki tapana näi yksin asuues (olen 19v koht) siivota kahdesti viikos, eli kerran kunnolla ja kerran pintapuolisesti. Koira ja jyrsijöitä kun on ni sotkuu syntyy nopeemmin. Toisaalta taas mun oma paheeni on se etten tiskaa aina joka päivä astioita... Mut yleensä jokatoinenpäivä kuiteski.

    • paskaista.

      hmm.. en oo mikään himosiivooja, mut roskat vien päivittäin (tai kun pussi on täynnä) joskus tiskaan joka päivä, joskus kerran viikossa, mutta en jätä astioita haisemaan, eli ne on huuhdeltu..
      imuroida on pakko ainakin kerran viikossa, kun on koira josta lähtee mukavat määrät karvoja..
      en pidä kotiani siistina, koska kaikki on aina hujan hajan, vaatteita ympäriinsä ja usein myös roskia (tyhjiä sipsi- ja namipusseja tai muuta vastaavaa) kun en jaksa niitä koskaan roskiin viedä..
      n. 2 kertaa viikossa sitten kerään kaikki roskat jne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      65
      2153
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      1462
    3. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      62
      1275
    4. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      70
      1258
    5. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      115
      1135
    6. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      69
      970
    7. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      86
      965
    8. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      72
      929
    9. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      81
      870
    10. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      11
      835
    Aihe