Airfinland holidays

Kukaan vielä ollut?? Missä olitte?
Mitä tykkäsit?
112198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Hei!

Empä ole vielä ollut mutta kohta voin kertoa kokemuksiani. Lauantaina 5.6 olis tarkoitus matkustaa Kreetalle Agia Marinaan. Hotellit vaikuttavat ainaskin hyviltä ja niiden sijainnit ovat hyviä.

Äänestä
  • ajattelin. Ihmettelin ettei täällä vielä oltu keskusteltu...
    mielenkiinnolla odotan kuulumisiasi=)

    Äänestä

  • menossa myös kirjoitti:

    ajattelin. Ihmettelin ettei täällä vielä oltu keskusteltu...
    mielenkiinnolla odotan kuulumisiasi=)

    joko olis kokemuksia Air Finland Holidays- matkailijoilta??

    Äänestä

  • Air finlnad kirjoitti:

    joko olis kokemuksia Air Finland Holidays- matkailijoilta??

    Lähtö 19.6. Ilmeisesti AirFinlandin matka onnistunut, kun kukaan ei ole tullut takaisin. Tai sitten ei.

    Äänestä

  • 13 kirjoitti:

    Lähtö 19.6. Ilmeisesti AirFinlandin matka onnistunut, kun kukaan ei ole tullut takaisin. Tai sitten ei.

    Palattiin su 13.6 viikon matkalta Agia Marinasta ja oltiin erittäin tyytyväisiä matkaan kokonaisuutena, jollei lasketa 3 tuntia myöhässä ollutta menolentoa ja tunnin myöhässä ollutta paluuta. Hinta-laatusuhde aivan loistava. Ja niin tuntui olevan muutkin matkalla olleet tyytyväisiä valintaansa. Hyvällä sijainnilla hyvät hotellit. Suosittelen!

    Äänestä

Plataniaksessa, Marakis hotellissa. Hotelli oli paljon hienompi kuin kuvista voisi päätellä, hyvä sijainti. Air F. järjestää retkiä ja opas käy pari kertaa viikossa hotellilla, näistä emme tienneet mitään lähtiessämme. Opas haki meidät Hanian kentältä, mutta poislähtiessä ei ollut kuin kuski paikalla, itse selvisimme kuitenkin hyvin. Vanhempi väki oli vähän pelokkaan oloisia, koska kukaan ei suomeksi kertonut mitään.

Äänestä
  • oliko teillä kaksio marakis-hotellissa? oliko parveke iso, millaset näköalat? oliko hiustenkuivaaja vai pitääkö ottaa oma? paljonko tallelokero ja ilmastointi makso? entäs wc,oliko tilava? kaikki kiinnostaa...ollaan lähdössä 10.7 tähän hotelliin..

    Äänestä

  • hellettä kaipaava kirjoitti:

    oliko teillä kaksio marakis-hotellissa? oliko parveke iso, millaset näköalat? oliko hiustenkuivaaja vai pitääkö ottaa oma? paljonko tallelokero ja ilmastointi makso? entäs wc,oliko tilava? kaikki kiinnostaa...ollaan lähdössä 10.7 tähän hotelliin..

    Eilen tulin. Lämmintä oli ja reipas tuuli. Marakis oli positiivinen yllätys. Meillä oli 2 hh. Huone oli erittäin siisti ja puhdas. Kh oli tilava ja ikkunallinen. Hiustenkuivaaja oli ja näköala meillä oli takakujalle, mutta eihän parvekkeella tullut juotua kuin aamukahvi. Kahvi siellä oli kallista ja mustaa kreikkalaista, joten omat Juhla Mokat mukaan (minulla ekaa kertaa millään matkalla). Ilmastointi 49 €/vko ja tallelokero 15 €/vko. Ilmastointi oli mielestäni melkoisen kallis. Söin kerran allasbaarissa ja ruokakin oli aivan hyvää. Niin että hotellissa ei ollut todellakaan valittamista. Matkanjärjestäjän retket kalliita. Platanias aukiolla Little Fun Train asema, josta voi ostaa junalippuja Pikkujunien kiertojeluille. Aikuiset 15€/retki. Selostus englanniksi. Haniaan bussi 1,70 €. Elafonissiin reittibussi 16,60 €/hlö edestakas. Lähtee 9.30, Plataniaksesta ja takas Elafoniksesta klo 16. Bussi seisoo siellä koko päivän, vaikka onkin reittibussi. Em. reissu Air Finlandin mukana 45 € 12 € venematka, Paikallisen retkienjärjestäjän mukana 25 €/pää. Platanias on normaali turistikohde, jossa ei tavallista kreikkalaista elämää näe.
    Ihan hyvä viikko. Aurinkoa ja lepoa lähdin hakemaan ja niitä myös sain.
    Hyvää lomaa Teille!

    Äänestä

Kukaan ollut agii Apostolissa Sorta nimisessä hotellissa?
Kuulisin mielelläni kokemuksia=)

Äänestä
  • Valinta!!
    www.sorta-apartments.com
    Hyvä sijainti, loistava palvelu,tilavat hyvätasoiset huoneistot, parkkitilaa hyvin, kaupat lähellä, uimaranta lähellä, tavernoja lähellä.
    Kannattaa tutustua ehdottomasti=)

    Äänestä

Olimme Marakis hotellissa ja matkamme oli ensimmäinen Air Finland holidays- matkatoimiston.Kaikki sujui oikein mainiosti.Lennot ajallaan,paluu jopa etuajassa.Hotelli loistavalla paikalla ja allasalue oli kaunis,siisti ja rauhallinen.Suosittelen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksia kehiin kirjoitti:

Kukaan vielä ollut?? Missä olitte?
Mitä tykkäsit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu