Mistäs saa volymen..

...yläpaneeliin? En nyt tarkoita sitä ääni-asetus ikkunaa, se kun on vähä hidas, vaan jossa on vain koventamis ja pienentämis säädin.
6148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei mun mielestäni. Itselläni ei ole nyt tässä varsinaista Ubuntua vaan Xubuntu, mutta ei tässä kai ole mitään erillistä volume-säädintä vaan on tuo mikseri mikä kyllä ei ollenkaan vaikuta hitaalta. Mutta volume-säätimiähän on sitten mukana jokaisessa mediasoittimessa ja Youtubesta jos katot videoita niin niissäkin on volume-säädin siinä flashissa mukana.

Äänestä

Nuoli palkin päälle hiiren oikea korva -> lisää paneeliin

Äänestä

Ilmaisinsovelma

Äänestä
  • Sehän se. Ilmaisinsovelma.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

...yläpaneeliin? En nyt tarkoita sitä ääni-asetus ikkunaa, se kun on vähä hidas, vaan jossa on vain koventamis ja pienentämis säädin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu