Miehen hyväksikäyttö

Kysyminen ei haittaa

Hei,

ajattelin joltain ulkopuoliselta kysellä mielipidettä asiasta.

Olen kolmekymppinen mies ja joutunut naisen seksuaalisesti hyväksikäyttämäksi kolme kertaa elämäni aikana.

Ensimmäisellä kerralla olin jotain 18 tai 19 vuotias. Olin kotibileissä johon kaverini toi baarireissultaan kolmissakymmenissä olevan naisen. Sammuin ja myöhemmin heräsin kun nainen hyöri ja pyöri päälläni. Hän oli vetänyt housuni nilkkoihin ja paitani korviin. Minulla oli seisokki, mutta yhdyntää ei tapahtunut kuin työnsin hänet pois päältäni.

Kaksi myöhempää kertaa tapahtuivat tässä muutaman viime vuoden sisään. Ne menivät siten että lähdin baarista jatkoille joidenkin puolituttujen kanssa, ja sitten kävi suunnilleen samoin kuin ensimmäisellä kertaa. Näissä tapauksissa olin tanssinut hitaita ja ollut muutenkin läheisessä kontaktissa molempiin naisiin ennen nukahtamistani. Minulle tulee erektio todella herkästi ja molemmissa näissäkin tapauksissa pikkuveli oli valmiudessa. En tiedä ovatko naiset sen jotenkin saaneet aikaiseksi vai onko kyseessä ollut perus yöseisokki.

Ensimmäisen tapauksen aikaan olin sinkku, mutta jälkimmäisten tapausten aikaan olin jo naimisissa, ja kenties siksi menin nukkumaan, enkä itse jatkanut hommaa pidemmälle. Pientä latausta oli kieltämättä ilmassa molemmilla kerroilla ennen nukkumaan menoani.

Tapaukset eivät ole mitenkään traumatisoineet minua. Ensimmäisellä kerralla oikeastaa harmitti jälkikäteen, kun en jatkanut tilannetta, mutta jotenkin siinä säikähdin ja nostin naisen pois päältäni ja sitten tilanne oli ohi. Jälkimmäisistä olin kyllä iloinen, että ne jäivät kesken, koska olisi pitänyt vaimolle sepittää jotain valheita miksi en voi harrastaa seksiä ja odotella peloissaan tietoa sukupuolitaudeista ja raskaudesta.

Mitä mieltä olette tapauksista? Mikäli sukupuoliroolit olisivat olleet toisinpäin tilanteethan olisivat olleet vakavia.

Ps. Kirjoitukseni pointti ei ole ollenkaan hakea hyväksyntää miesten tekemille känniraiskauksille. Niitä en hyväksy laisinkaan. Noissa tilanteissa minun oli kuitenkin helppo vahvempana lopettaa koko homma välittömästi herättyäni. Naisillahan tuota vaihtoehtoa ei ole. Kunhan vain rupesi mietityttämään.

9

1010

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mies.

      että voi kun tapahtuisi minullekin.

    • Terve mies

      vakavasti alkoholin nauttimisen täydellistä lopettamista.

      • Kysyminen ei haittaa

        Onhan siitä ollut harmia useasti elämän varrella. Viiden viimeisen vuoden aikana en ole juonut kuin ehkä 6-8 kertaa per vuosi, mutta kertamäärät ja humalat ovat olleet runsaita. Olen harkinnut kokonaan lopettamista.

        Toisaalta kavereiden kanssa kännien vetäminen on todella hauskaa. Kunhan ei liian usein sitä tee. Taidan jatkaa tätä muutaman kerran vuodessa juomista vielä tovin. Pitäisi saada vielä tuo yhden illan aikana nautitun alkoholin määrä haltuun.


      • ...
        Kysyminen ei haittaa kirjoitti:

        Onhan siitä ollut harmia useasti elämän varrella. Viiden viimeisen vuoden aikana en ole juonut kuin ehkä 6-8 kertaa per vuosi, mutta kertamäärät ja humalat ovat olleet runsaita. Olen harkinnut kokonaan lopettamista.

        Toisaalta kavereiden kanssa kännien vetäminen on todella hauskaa. Kunhan ei liian usein sitä tee. Taidan jatkaa tätä muutaman kerran vuodessa juomista vielä tovin. Pitäisi saada vielä tuo yhden illan aikana nautitun alkoholin määrä haltuun.

        Kyllä voisit jutella jollekulle terapeutille, jonka koet suhtautuvan asiallisesti, oli sitten mies tai nainen. Hyvä on selvittää omat rajansa ja varmistaa mahdollisimman pitkälle, ettei riskitilanteita tule. Juomisen lopettaminen on kaikille suotavaa, ja jos se ei heti onnistuisikaan, niin huomauttaa, että pitää sitten vahtia että pääset turvallisesti kotiin.


      • Kysyminen ei haittaa
        ... kirjoitti:

        Kyllä voisit jutella jollekulle terapeutille, jonka koet suhtautuvan asiallisesti, oli sitten mies tai nainen. Hyvä on selvittää omat rajansa ja varmistaa mahdollisimman pitkälle, ettei riskitilanteita tule. Juomisen lopettaminen on kaikille suotavaa, ja jos se ei heti onnistuisikaan, niin huomauttaa, että pitää sitten vahtia että pääset turvallisesti kotiin.

        Kiitos huolehtimisesta, mutta terapia menisi täysin hukkaan. Nuo tapahtumat ei murehduta mitenkään, ja alkoholin lopettaminen onnistuisi helposti mikäli vain haluaisin. Kuten aikaisemmin totesin, en juo kuin muutamia kertoja vuodessa.


    • ^Qtamo(m)

      Eivät kuulosta kovin vakaville tapauksille. Mitään ei ole tapahtunut. Piste. Elämä jatkuu.

      • Kysyminen ei haittaa

        Olenkin pistänyt pisteen. Tai oikeastaan ei tarvinnut. Siis ihan oikeesti noi ei häirinny mitenkään, eikä häiritse. Rupesin vaan ajatteleen asiaa ku kaverin vaimolle oli käyny vähä samalla tavalla ja kaveri vähän asiaa murehti ja siitä jutteli.


    • halpa nakki

      Mitä hittoa naimisissa oleva mies tekee baarissa naisten naurattajana, hitaiden tanssijana ja lähtee vielä jatkoille!!

      Mene terapiaan, olet pettäjä! Arvaanko oikein ettet ole kertonut siitä vaimollesi? Niin, miksiköhän. Et ole ihan terve ja tasapainossa... Ei kannata olla naimisissa, jos ei siihen sitoudu.

      Jatka toki juomista, näyttää olevan tärkeämpää.

    • zlvzöxvk

      Ihmiset ovat tosi kiimaisia. Millään moraalilla, toisen ihmisen rajojen kunnioittamisella, hyvällä käyttäytymisellä ei ole mitään merkitystä kun omat tarpeet ovat etusijalla.

      Seuraavalla kerralla juo vähemmän, pidä taksirahat erillään ja kun kapakka ilta päättyy lähde taksilla kotiin. Älä mene jatkoilla kun tilanteet ajautuvat noin erikoisiksi.

      Kukaan vähänkään tasokkaampi nainen ei ole noin epätoivoinen että käy ventovieraan munan kimppuun. Lumppuja nämä ovat ja ties mitä tauteja kantavat. Kannattaa varoa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      253
      5747
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      94
      3519
    3. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      137
      3431
    4. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      42
      3083
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      77
      2991
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      94
      2810
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      17
      2450
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      111
      2381
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      179
      1983
    10. Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä

      Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn
      Haapavesi
      10
      1505
    Aihe