Miehen hyväksikäyttö

Kysyminen ei haittaa

Hei,

ajattelin joltain ulkopuoliselta kysellä mielipidettä asiasta.

Olen kolmekymppinen mies ja joutunut naisen seksuaalisesti hyväksikäyttämäksi kolme kertaa elämäni aikana.

Ensimmäisellä kerralla olin jotain 18 tai 19 vuotias. Olin kotibileissä johon kaverini toi baarireissultaan kolmissakymmenissä olevan naisen. Sammuin ja myöhemmin heräsin kun nainen hyöri ja pyöri päälläni. Hän oli vetänyt housuni nilkkoihin ja paitani korviin. Minulla oli seisokki, mutta yhdyntää ei tapahtunut kuin työnsin hänet pois päältäni.

Kaksi myöhempää kertaa tapahtuivat tässä muutaman viime vuoden sisään. Ne menivät siten että lähdin baarista jatkoille joidenkin puolituttujen kanssa, ja sitten kävi suunnilleen samoin kuin ensimmäisellä kertaa. Näissä tapauksissa olin tanssinut hitaita ja ollut muutenkin läheisessä kontaktissa molempiin naisiin ennen nukahtamistani. Minulle tulee erektio todella herkästi ja molemmissa näissäkin tapauksissa pikkuveli oli valmiudessa. En tiedä ovatko naiset sen jotenkin saaneet aikaiseksi vai onko kyseessä ollut perus yöseisokki.

Ensimmäisen tapauksen aikaan olin sinkku, mutta jälkimmäisten tapausten aikaan olin jo naimisissa, ja kenties siksi menin nukkumaan, enkä itse jatkanut hommaa pidemmälle. Pientä latausta oli kieltämättä ilmassa molemmilla kerroilla ennen nukkumaan menoani.

Tapaukset eivät ole mitenkään traumatisoineet minua. Ensimmäisellä kerralla oikeastaa harmitti jälkikäteen, kun en jatkanut tilannetta, mutta jotenkin siinä säikähdin ja nostin naisen pois päältäni ja sitten tilanne oli ohi. Jälkimmäisistä olin kyllä iloinen, että ne jäivät kesken, koska olisi pitänyt vaimolle sepittää jotain valheita miksi en voi harrastaa seksiä ja odotella peloissaan tietoa sukupuolitaudeista ja raskaudesta.

Mitä mieltä olette tapauksista? Mikäli sukupuoliroolit olisivat olleet toisinpäin tilanteethan olisivat olleet vakavia.

Ps. Kirjoitukseni pointti ei ole ollenkaan hakea hyväksyntää miesten tekemille känniraiskauksille. Niitä en hyväksy laisinkaan. Noissa tilanteissa minun oli kuitenkin helppo vahvempana lopettaa koko homma välittömästi herättyäni. Naisillahan tuota vaihtoehtoa ei ole. Kunhan vain rupesi mietityttämään.

9

1027

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mies.

      että voi kun tapahtuisi minullekin.

    • Terve mies

      vakavasti alkoholin nauttimisen täydellistä lopettamista.

      • Kysyminen ei haittaa

        Onhan siitä ollut harmia useasti elämän varrella. Viiden viimeisen vuoden aikana en ole juonut kuin ehkä 6-8 kertaa per vuosi, mutta kertamäärät ja humalat ovat olleet runsaita. Olen harkinnut kokonaan lopettamista.

        Toisaalta kavereiden kanssa kännien vetäminen on todella hauskaa. Kunhan ei liian usein sitä tee. Taidan jatkaa tätä muutaman kerran vuodessa juomista vielä tovin. Pitäisi saada vielä tuo yhden illan aikana nautitun alkoholin määrä haltuun.


      • ...
        Kysyminen ei haittaa kirjoitti:

        Onhan siitä ollut harmia useasti elämän varrella. Viiden viimeisen vuoden aikana en ole juonut kuin ehkä 6-8 kertaa per vuosi, mutta kertamäärät ja humalat ovat olleet runsaita. Olen harkinnut kokonaan lopettamista.

        Toisaalta kavereiden kanssa kännien vetäminen on todella hauskaa. Kunhan ei liian usein sitä tee. Taidan jatkaa tätä muutaman kerran vuodessa juomista vielä tovin. Pitäisi saada vielä tuo yhden illan aikana nautitun alkoholin määrä haltuun.

        Kyllä voisit jutella jollekulle terapeutille, jonka koet suhtautuvan asiallisesti, oli sitten mies tai nainen. Hyvä on selvittää omat rajansa ja varmistaa mahdollisimman pitkälle, ettei riskitilanteita tule. Juomisen lopettaminen on kaikille suotavaa, ja jos se ei heti onnistuisikaan, niin huomauttaa, että pitää sitten vahtia että pääset turvallisesti kotiin.


      • Kysyminen ei haittaa
        ... kirjoitti:

        Kyllä voisit jutella jollekulle terapeutille, jonka koet suhtautuvan asiallisesti, oli sitten mies tai nainen. Hyvä on selvittää omat rajansa ja varmistaa mahdollisimman pitkälle, ettei riskitilanteita tule. Juomisen lopettaminen on kaikille suotavaa, ja jos se ei heti onnistuisikaan, niin huomauttaa, että pitää sitten vahtia että pääset turvallisesti kotiin.

        Kiitos huolehtimisesta, mutta terapia menisi täysin hukkaan. Nuo tapahtumat ei murehduta mitenkään, ja alkoholin lopettaminen onnistuisi helposti mikäli vain haluaisin. Kuten aikaisemmin totesin, en juo kuin muutamia kertoja vuodessa.


    • ^Qtamo(m)

      Eivät kuulosta kovin vakaville tapauksille. Mitään ei ole tapahtunut. Piste. Elämä jatkuu.

      • Kysyminen ei haittaa

        Olenkin pistänyt pisteen. Tai oikeastaan ei tarvinnut. Siis ihan oikeesti noi ei häirinny mitenkään, eikä häiritse. Rupesin vaan ajatteleen asiaa ku kaverin vaimolle oli käyny vähä samalla tavalla ja kaveri vähän asiaa murehti ja siitä jutteli.


    • halpa nakki

      Mitä hittoa naimisissa oleva mies tekee baarissa naisten naurattajana, hitaiden tanssijana ja lähtee vielä jatkoille!!

      Mene terapiaan, olet pettäjä! Arvaanko oikein ettet ole kertonut siitä vaimollesi? Niin, miksiköhän. Et ole ihan terve ja tasapainossa... Ei kannata olla naimisissa, jos ei siihen sitoudu.

      Jatka toki juomista, näyttää olevan tärkeämpää.

    • zlvzöxvk

      Ihmiset ovat tosi kiimaisia. Millään moraalilla, toisen ihmisen rajojen kunnioittamisella, hyvällä käyttäytymisellä ei ole mitään merkitystä kun omat tarpeet ovat etusijalla.

      Seuraavalla kerralla juo vähemmän, pidä taksirahat erillään ja kun kapakka ilta päättyy lähde taksilla kotiin. Älä mene jatkoilla kun tilanteet ajautuvat noin erikoisiksi.

      Kukaan vähänkään tasokkaampi nainen ei ole noin epätoivoinen että käy ventovieraan munan kimppuun. Lumppuja nämä ovat ja ties mitä tauteja kantavat. Kannattaa varoa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      280
      14551
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      73
      7363
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      212
      7194
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      67
      5206
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      121
      4944
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      75
      4756
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      102
      4564
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      31
      4496
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      81
      4211
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      102
      3988
    Aihe