nyt ja vastakin, vaikka miten haukkuvat kateelisina ymmärtämättä edes mitä haukkuvat.
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=31637:ilmastonmuutoksella-vaikutuksia-suomen-elintarviketuotantoon&catid=5:tiede&Itemid=7
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=31637:ilmastonmuutoksella-vaikutuksia-suomen-elintarviketuotantoon&catid=5:tiede&Itemid=7
Vastaukset 9
Vanhimmat
on kysymys, muutama provoilija ei asiaa muuta.
fghfhf
-
.
-
-
-
Tuskinpa ne "kaupunkiserkut" sinänsä ruuantuottajaa haukkuvat?!
Kansalaisten mielipide sinänsä on vastaan, verorahojen pumppausta yhdelle yrittäjäsecmentille ylenmäärin.
Ruokaa tarvitaan paljon, jos maailman väkiluku kasvaa tai pysyy edes nykyisellään.
Mutta mitä sen kustannuksista kuuluu vapaan yrittäjyyden piiriin ja mitä yhteiskunnalle (veronmaksajat) on toki kysymys, josta voi ja pitää keskustella jatkuvasti!
Ei siinä kateudesta kyse ole!
Ruuan ja kaikenlaisten elintarvikkeiden ylituotannosta USA on varsinainen mallimaa.
Ruokaa tuotetaan kaikinkeinoin halvalla ja kansakunta on syönyt itsensä läkähdyksiin, sekä heittää ruuasta pois n. 40% eli kaatopaikoille.
Sellaista toki emme toivo tänne, mutta on todettava että nykynuorilla turhan usein on "hesemaha", niin tytöillä kuin pojillakin.
-