Olisko uskaliaita matkaseurakseni tai kuskiksi?

Carrita

Siis joo,tarkotus olis lähtee kesäloman aikana vaan jonnekkin päin Suomea,kiinnostaisi aika paljon tutustua Pohjoisempaan Suomeen,koska ei ole yhtään sukua siellä ja muutenkin se pohjoisin missä olen käynyt on ollut Kuopio :D Meinasin ensin lähteä vaan liftaamaan,mutta jos saisin innokkaita lähtemään täältä mukaani,niin olisi mukavaa. Tutustua toisella tavalla uusiin ihmisiin. Jos en saa ketään lähtemään,niin toivon sitten että olisi innokkaita kyytsijöitä eri paikkakunnilta :) Ilmotteles jos kiinnostaa!

7

825

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onko sinulla millainen asuntoauto? Kai siinä on iso parisänky ja suihku iso jääkaappi? Olisi mukavaa matkustaa kerrankin mukavasti!

      Terkkuja Matti Johannes Mäki.

      • Carrita

        En omista edes minkään näköistä autoa :DD


    • kylli-muori

      mää tuun jos otat mut reppuselkään ja otat reilusti hyttys myrkkyä viiskiloo ei siel oo muuten pirukaan oikea ajan kohta olisi kevät.

      • Carrita

        Hyttysmyrkyn otan mukaan,mutten rupee ketään kantamaan,onhan sulla omat jalatki. :)


    • Hei Carrita,
      jos haluat mielekkäitä vastauksia tänne, kannattaisi oikeastaan kertoa muutamia faktoja kuten kesälomamatkasi aiottu ajankohta ja minkätyyppistä seuraa etsit. Myös kiinnostuksesi kohteet matkan aikana olisivat hyödyllisiä. Näin saattaisit saada asiallisiakin vastauksia.
      Minä esimerkiksi saatan olla heittämässä Juhannuksen jälkeen autolla jonkinmittaisen keikan pohjoiseen, mutta vielä aikataulu ja muut yksityiskohdat auki. Toisen kerran saatan käydä heinä-elokuun vaihteen hujakoilla. Jos vapaaehtoista matkaseuraa löytyy voi mahdollisesti ohjelmasta ja aikatauluista hiukka neuvotella.
      Samoin uskon että muitakin mahdollisia matkaseuralaisia löytyisi jos kertoisit suunnitelmistasi tarkemmin. Minulle voi kirjoitella [email protected] jos asiaa/kysymyksiä.

      • Carrita

        Tämä oli lähinnä päähänpisto parin vuoden takaa,useammat kaverit eivät uskalla lähteä mukaan,taikka eivät ole yhtä innoissaan kun minä. Olen jo menossa jäämerellä käymään,kun tuli sopiva ehdotus,mutta olisi mukava muutakin reissuja tehdä. Etsin vain ihmisiä jotka oisivat matkan tehneet tuosta noin,ilman suurempia miettimisiä asiasta. Mitä sitä miettimään päätään puhki,kun kyllä asiat on aina selvinny.


    • europan

      jos olet liftillä menossa ja torniossa päin niin voisin majoittaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      44
      4796
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      57
      2641
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1064
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1035
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      71
      1014
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      122
      980
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      72
      954
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      855
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      854
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      52
      820
    Aihe