Blue Star Mahara Salem

Tunisiaan

Onko tietoa millainen hotelli on Finnmatkojen Blue Star Mahara Royal Salem Sousessa? Ajattelin lähteä sinne 9. kesäkuuta 13-v poikani kanssa. Löytyyköhän tuon ikäiselle mielekästä puuhaa kyseisestä paikasta? Ja onko mahdollisesti joku muu, jolla samanikäinen lapsi menossa sinne?

2

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kenties!!!!!!

      blue star marhaba royal salem beach.
      oltiin kevällä siellä ja oli hyvä hotelli.
      ruoka hyvää.
      ihan rannalla,henkilökunta mukava.
      omat pyyhkeet mukaan rannalle.
      eipä siellä ollut paljoa tekemistä lapsille,liukumäki altassa.respassa tietokone.
      viereisen hotellin biljardia voi käyttää,tenniskenttä oli ,ei tietoa maksuista.
      mutta jos rannalla viihtyy niin pääse uimaan meressä. suomen kielisiä kirjoja oli respassa lainattavissa.
      ei kun oikeen mukavaa matkaa teille.

    • Marsi06

      Olin juuri keväällä samanikäisen poikani kanssa Tunisian Soussessa; emme kylläkään ko.hotellissa, vaan Marhabassa. Meidän lomamme Soussessa oli todella onnistunut ja rentouttava!!! Päivät lekottelimme joko hotskun altailla tai meren rannalla. Illat shoppailua sekä alueelta löytyvistä kiinteähintaisista liikkeistä että medinan basaarikujilla kauppaa tehden tingaten:) Suosittelen lämpimästi merirosvolaivaristeilyä! Lähtee Port el Kantouin huvipursisatamasta. Parin tunnin matkalla mahdollisuus kalastukseen, uimiseen ja grillatun kalan syömiseen. Rannoilla myös mahdollisuus erilaisiin aktiviteetteihin. Matkatoimistot järjestävät tietysti erilaisia retkiä, josta varmasti löytyy jokaiseen makuun. Ainahan riippuu matkailijoista, kuinka aktiivista tekemistä kaipaa ja haluaa, mutta varmasti löytyy riittävästi Soussestakin. Meidän matkamme oli tarkoituksella rentouttavaa ilman aikatauluja ja mielen mukaan olemista ja pientä puuhailua:)) P.S Suosittelen myös rentouttavaa hierontaa; palveluita löytyy useimmista hotelleista. Itse kävin hotellissa ja olin todella tyytyväinen. Aurinkomatkat infosi jostakin englanninkielisestä rouvasta, jolla vastaanotto kaupungilla. Hotelleissa hinnat hieman kalliimmat. OIKEIN MUKAVAA MATKAA!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      171
      4757
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1631
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1447
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      65
      950
    5. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      787
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      767
    7. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      741
    8. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      739
    9. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      75
      720
    10. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      47
      711
    Aihe