1M vai 2M?

hörhöpää

Asun landella ja tänne saa vain DNA-laajakaistan 1M maksaa 30€/kk. Nyt on DNA väsännyt tänne 3g verkon ja 2M mokkulan sais tolla samalla hinnalla.. kumpi on todellisuudessa nopeampi?

2

385

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 30 €/kk kuulostaa kauhealta hinnalta. DNA:han myy myös kahden vuoden sopimusta mokkuloineen 13,90 €/kk ja maksuton kokeiluaika on 2 viikkoa. Kyllä siinä ajassa näkee idioottikin, riittääkö mokkulan nopeus vai ei. Maksimihan on sillä paljon enemmänkin kuin 2 M, jos olosuhteet ovat hyvät. (Ja jos teillä on Elisan 3G-kenttää, sieltä saa Saunalahden samaan hintaan.)

      Eli siis suosittelen ottamaan tuon 13,90 €/kk -mokkulan kokeiluun ja päättämään sitten.

    • Neropää5634635

      Kumpi on suurempi luku? 1 vai 2? Todella vaikeata, miten pääsit roskapostitarkistuslaskun läpi? :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      137
      14368
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      31
      5970
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      155
      5551
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      309
      4389
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      40
      4151
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      108
      3692
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      15
      3634
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      25
      3578
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      63
      2665
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      95
      1472
    Aihe