jaahas ja taas on se aika kun aletaan rahastamaan säälittävillä valmistujaisilla.kaikenmaailman asentajat ja tradenomit ja vaikka mitkä pitävät valmistujaisjuhlia ja odottavat joka vieraalta tukkua rahaa.
vastatkaapas joku miksi matkia ylppäreitä ja pitää valmistujaisia. eihän ilkeä olla menemättä ja aina on kymppiä tai kahta köyhempi.
turhat valmistujaiset
6
1073
Vastaukset
- 222222
Siis ylioppilasjuhlatko on ainoat joita saa juhlia? Juhlia sitä, että 3 vuotta on opiskellut ja valmistuu ei miksikään.
No viestisihän oli säälittävä provo tai sitten olet kusipää, mutta antaa kaikkien juhlia ketkä valmistuvat. Varsinkin ne asentajat ja tradenomit. - -äippä-
on ammatti. Ylppärit joutaisi lopettaa ja sinä voisit vaikka painua päikkäreille.
- fghjklöä
ja sitäkös pitää juhlia et joka päivä tulet likaisena ,haalarit päällä kotiin.ehei,KYLLÄ YLIOPPILAS ON JUHLAT ANSAINNUT,en todellakaan juhlia tehtaaseen menevää duunaria.
- lakitta johtaja
fghjklöä kirjoitti:
ja sitäkös pitää juhlia et joka päivä tulet likaisena ,haalarit päällä kotiin.ehei,KYLLÄ YLIOPPILAS ON JUHLAT ANSAINNUT,en todellakaan juhlia tehtaaseen menevää duunaria.
Jos kelpaa sinnekään enää tänäpäivänä.
- juhlimaan vaan
Valmistuvan nuoren kannalta on ihan sama, onko käynyt lukion vai ammattikoulun, molemmilla on ainakin teoriassa samat jatkokoulutusmahdollisuudet. Eli siis täsmälleen yhtä arvokas tutkinto. Kyllä sitä saa ja oikeastaan pitääkin juhlia. Sitä paitsi amiksessa on nykyaikana paljon muutakin kuin duunareita rasvaisissa haalareissa.
- 9+19
Paitsi, että aika monella tradenomilla on nuo ylppärijuhlat vietetty paljolti ennen kuin valmistuvat. Harvassa varmaan ovat ylipäätään tradenomi valmistujaisjuhlat. Mutta älä ihmeessä mene muihin kuin ylioppilasjuhliin jos siltä tuntuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle794134Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt2023352Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖473026Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle812732Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3812455- 1812092
- 381623
- 781615
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231418Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391402