Areena on taas pönttöpuolueväen käytössä ilmaiseksi. Vuodessa tämä halli tuottaa siksi yli miljoona euroa tappiota. Joensuun pönttöväki käy kalliiksi veronmaksajille. Miksei kerätä kulujen mukaista maksua kaikilta? Tämä kulu voidaan merkitä puolueveroksi. Vain nämä suuret puolueet käyttävät tiloja ilmaiseksi. Ja kansa maksaa ikäänkuin tästä jotain tuloja saisivat. juuri näiden puolueiden vuoksi suomalaiset joutuvat maksamaan kymmenien miljardien laskut niiden juhlimisesta. Kaikki velathan on niiden käsialaa.
SDP:n puoluekokous
lisää maksuja
1184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
ja sen vuoksi se ei tarvitse SDP:n hiluja, ja kukapa sitä nyt köyhältä kehtaisi viimeisiä viedä.
Kyllä, kansa maksaa ja kansan on maksettava. Miten se nyt muuten voisi tuntea itseään tarpeelliseksi herrojen ja rouvien elättäjäksi.
Kun muutaman vuoden kuluttua uudet tiet ja sillat valmistuu Joensuuhun, niin siitäpä sitä on suurten ja mahtavien johtajien hyvä ratsastaa vihellellen kaupungin ohi kohti laskevaa aurinkoa..oikein kunnon vauhdilla ja muistamatta jälkeen päin edes Pohjois-Karjala nimistä lääniä olevan olemassakaan.