Joutsenia ja kurkia

Onko ne lisääntyneet ei niitä ennen lötkötellyt viljapelloila,kåyppä ajeleen Mieluskyläntiellä.
487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No nehän lisääntyy vuosi vuodelta kun muka niin uhanalaisia nykyään ovat ettei ampuakkaan saa.

Nyt niitä alkaa olemaan jo ihan hemmetisti.

Äänestä
  • Laskin tuolta Alajuoksulta

    Äänestä

  • Minäkin ponkasin kirjoitti:

    Laskin tuolta Alajuoksulta

    Ettei vai olis Käki sehän munii toisten pesiin

    Äänestä

  • Minäkin ponkasin kirjoitti:

    Laskin tuolta Alajuoksulta

    ne kaheksan ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pellot pullolaan kirjoitti:

Onko ne lisääntyneet ei niitä ennen lötkötellyt viljapelloila,kåyppä ajeleen Mieluskyläntiellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu