Vihaako

kukaan muu pikkaisen kaipauksen kohdettaan? Mä oikeasti vihaan, koska hän vain leikki tunteillani ja olisi leikkinyt pitempäänkin (ellen olisi ottanut asioita selville) Tuntuu ihmisen elämä olevan täynnä ketunansoja. En kyllä tiedä mistä helvetistä tämä kaipaus johtuu. Aika turhaa.
3265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

häneltä itseltään.. Inhottavaa tuollainen muilta selvää ottaminen ja kun nämä muut eivät edes minua tunne...ja tiedän että he kaikki inhoavat minua, joten voin arvailla ne jutut :(
Siis niinkuin yhden sanoin: "Eihän se voi millään pitää paikkaansa, etsä ole yhtään sen oloinen....en uskonut häntä, enkä usko" Hän on fiksu tyyppi...

Jos vihaat, niin etsä silloin kaipaa....

Äänestä

kysymys varmaankin siitä, että olen sydänjuuriani myöten pettynyt.

pettynyt siihen, että minua ei koeta edes sen verran arvokkaaksi,
että vastattaisiin.
kerrottaisiin suoraan, kuinka asiat ovat. nyt en tiedä mistään.
itsestään ei jaeta edes sen verran, että aina viestiin (irl) reagoisi.

sen verran ollaan ihania ja annetaan ymmärtää, että tunteita on,
että roikun jatkuvasti löyhässä hirressä.
mustiksia kyllä muistetaan olla, sekä naama nykkyrällä,
jos joku muu olisi tulossa reviirilleen.

muutoin mitään mihinkään suuntaan ei tapahdu..



vain köyden narina puun oksalla, tuulessa huojuessani..

Äänestä

on mietteet. Ehdin jo vähän tunnustaakin tunteitani viime vuonna. Onneksi pystyin joten kuten vielä perääntymään tilanteesta... Sain sen käsityksen, että kaverin tarkoituksena on saada flirttailullaan paljon ihailua ja mitä enemmän nainen jää itkemään perään, sitä suurempi nautinto on. Olemme edelleen joskus tekemisissä, ja hän on tunne, että häntä jäi hiukan harmittamaan, kun en tunnustanut rakkautta. Eli kyllä mun rakkaudessani (joka yhä turhaan jatkuu) on myös vihaa mukana ja itsevihaa vielä sitäkin enemmän. =(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


_X kirjoitti:

kukaan muu pikkaisen kaipauksen kohdettaan? Mä oikeasti vihaan, koska hän vain leikki tunteillani ja olisi leikkinyt pitempäänkin (ellen olisi ottanut asioita selville) Tuntuu ihmisen elämä olevan täynnä ketunansoja. En kyllä tiedä mistä helvetistä tämä kaipaus johtuu. Aika turhaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu