Vielä paljon vanhoja pakolaismummoja?Kyllä ne pitää pian karkoittaa jotta saadaan näitä nuoria mustapersemiehiä tilalle kun jotkut poliitikot heitä niin rakastaa!Kotkassakin olivat taas laittaneet pakolaiskeskuksen remonttiin tapellessan ja kyllä ne verorahat hyvin riittää korjaamiseen.Heinolan reumasairaalakin lopetetaan niin mutiaisille saadaan enemmän avustuksia antaa.Jumalauta kuinka kauan suomalaisten pinna tätä kestää vai onko jo "kirves heitetty kaivoon"ja luovutettu?
Onko Suomessa
Jari Kaarllson
287
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
En ymmärrä miksi niitä mummoja pitää olla häätämässä, kun ei heistä edes tule yhteiskunnalle mitään kuluja
Eikö niille voida myöntää vierailu-oleskelulupaa mikä ei sisällä mitään yhteiskunnan pelkäämiä kulukytköksiä.
Saisivat olla lastensa luona heidän elätettävinään jos nämä niin haluavat.
Kuka, taikka mikä Suomessa päättää k.o. mummojen kohtaloista?
Korkein hallinto-oikeus päättää karkoittaa mummot, koska laki niin sanoo.
Presidentti, eläkkellä oleva suuri oikeuspamppu, suuri osa silmää tekevistä on sitä mieltä, että lakia ei tarvitse noudattaa, ja mummot pysyvät Suomessa.
Poliisiylipäällikkö lykkää karkoittamista, jospa joskus tulisi laki, että mummot, vaarit ym kuuluvat ydinperheeseen.
Uusi karkoituspäätös tehty egyptiläisäijä sanoo, että mummo ei lähde mihinkään. Pappi majoittaa mummon, ilmeisesti sen tähden, että juttu pedofiliasta vaikenee.
Kuka täällä sanelee milloin lakeja noudatetaan, milloin ei?
Papit ja egyptiläisukko, ilmeisesti?