neuvoja kaipaava

Tiedossa olisi v. 2006 mallinen 200 000 km ajettu v 70 2,4 d (163 hv), määräaikaishuollot tehty ajallaan, "hyvin pidetty", kilometrit tulleet matka-ajosta. Ko. moottorilla ajaa varmaankin 400 000 km, ilman isompia murheita. Kannattaako ? Vinkkejä !
2255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tietysti kannattaa... tuollaisia helmiä on harvassa.

Äänestä
  • Ei ole pelottava koska tänä päivänä useampi tahtoo olla tuossa kilometri määrässä.Se vielä etuna että ajettu matkaajoa pääasiassa kertoo että ei ainakaan paikkojen pitäisi olla tukossa.Mulla on kohta 7v vanha alla kilometrejä päälle 200000 km ja hyvin on toiminut sillä eihän mikään kestä ilman huolenpitoa ja jos revitellään ym. niin turha on syyttää autoa huonoksi.Vielä sillä varmasti ajaa toisen mokoman jos ei enemmänkin ei muuta kuin koeajolle ja kaveri mukaan joka tietää Volvoista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Volvottaa kirjoitti:

Tiedossa olisi v. 2006 mallinen 200 000 km ajettu v 70 2,4 d (163 hv), määräaikaishuollot tehty ajallaan, "hyvin pidetty", kilometrit tulleet matka-ajosta. Ko. moottorilla ajaa varmaankin 400 000 km, ilman isompia murheita. Kannattaako ? Vinkkejä !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu