Varkauden kaupungin keskustassa!!!! Kuka maksaa kyseisen tapahtuman tappiot, kun ei ollut kuin
kourallinen porukkaa tapahtumassa.
Rock-tapahtuma
11
595
Vastaukset
- Jyssi89
Minkä niminen tapahtuma, missäpäin keskustaa ollu ja milloin?
- Lyyli -89
Theft City Rock 2010 oli Hertunrannassa. Jätettiin mekin väliin, kun oli ikäraja 18. Meidän porukassa on pari alaikäistä niin ei päästy yhdessä. Mietittiin vaan, että miksi koko alue oli kielletty alaikäisiltä, jos olisi vaan ollut anniskelualue ikärajalla niin porukkaa olisi tullut ihan eritavalla... Juhlittiin sitten kaverin parvekkeella; kuuluihan tuo musikki sinnekin ;)
- 3+11=14
että lähetetään lasku teille sinne kuopioon?
- ekiaa
lasku pois, sillä onhan meillä varkautelaisilla millä mällätä.
Maksoi sen kuka vaan niin hyvä kun täällä joku ainakin yrittää. Jos ensivuonna on vastaava niin järjestäkää se Kämärin jäähallissa niin sää ei estä yleisöä.
- Varkkila
Hinnalla millä hyvänsä vaan hommat käyntiin. Kämärille ei kuules pääse tuollaista harrastamaan. Soittajilla pitää olla massia ja luistimet jalassa.
- mr.lautkunta
Varkkila kirjoitti:
Hinnalla millä hyvänsä vaan hommat käyntiin. Kämärille ei kuules pääse tuollaista harrastamaan. Soittajilla pitää olla massia ja luistimet jalassa.
maksaa laskun. Rahallinenavustus, työntekijöidenpalkat ja muut vermeet yhteensä kustannukset
veronmaksajille n.35000 euroa. - Varkkila
mr.lautkunta kirjoitti:
maksaa laskun. Rahallinenavustus, työntekijöidenpalkat ja muut vermeet yhteensä kustannukset
veronmaksajille n.35000 euroa.sitten selvittiin...tuolla summalla ei olisi kummoista laituriakaan rakentanut nykypäivänä :)
- Kivat kemut
mr.lautkunta kirjoitti:
maksaa laskun. Rahallinenavustus, työntekijöidenpalkat ja muut vermeet yhteensä kustannukset
veronmaksajille n.35000 euroa.Tais mennä nää bileet bändiklubin piikkiin....
- mr.lautakunta
Kivat kemut kirjoitti:
Tais mennä nää bileet bändiklubin piikkiin....
maksaja on varkauden kaupunki, bändiklubilla oli piikkiauki kaupungin suuntaan.
- Rockrockrockrock
mr.lautakunta kirjoitti:
maksaja on varkauden kaupunki, bändiklubilla oli piikkiauki kaupungin suuntaan.
Hienoa, että kaupunki on mukana tälläisissäkin tapahtumissa. Olihan samoilla kamoilla nyt kahdet rockit eli sekin oli taloudellisesti ajateltu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M707353Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art1854485Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1394112Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn594097Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584060HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen664036Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333589Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e602828Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka372366Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty512294