Honda hm crm 50cc

Elikkä kertokaas mitä mieltä ootte tosta.Onko yamaha dt tyylii et kallis ja paska vai ihan kunnon peli??? kiitos jo etukäteen.
105445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kaveri hankki pojalleen tuon HM 50 CRM (Motard) Competition mallin ja onhan se ihan eri planeetalta kuin Rieju, Derbi, Yamaha,... Pyörän rakenteen (runko, swingi, keula, jne..) erot on huomattavat ja sen huomaa jo, kun vertaa HM:n kokonaispainoa Riejuun, Derbiin,... Ajoasento ja mopon käsiteltävyys on oikean crossipyörän linjoilla.

Dellorton kaasari on sellainen, mistä en HM:ssä pidä toimivuuden ja säädettävyyden vuoksi.

Äänestä
  • CR250 saa haistaa paskan, kun arvostelee muita mopoja huonommaksi vaikka tuskin itse on kokeillut mitään muuta kun hm.

    Äänestä

  • srg45745 kirjoitti:

    CR250 saa haistaa paskan, kun arvostelee muita mopoja huonommaksi vaikka tuskin itse on kokeillut mitään muuta kun hm.

    Ja mistäs herra niin päättelee?

    Äänestä

  • srg45745 kirjoitti:

    CR250 saa haistaa paskan, kun arvostelee muita mopoja huonommaksi vaikka tuskin itse on kokeillut mitään muuta kun hm.

    viittii verrata HM:n mopoa ja HM:n piikkiä, nin rojut on samat konetta lukuunottamatta. Ja on noita mopoja tullut ajeltua, sinun vielä ollessa isäsi kiveksissä, jos vielä olit sielläkään?

    Äänestä

  • srg45745 kirjoitti:

    CR250 saa haistaa paskan, kun arvostelee muita mopoja huonommaksi vaikka tuskin itse on kokeillut mitään muuta kun hm.

    sehän sano että KAVERI osti

    Äänestä

missä maassa toi hm crm on valmistettu

Äänestä
  • italiassa

    Äänestä

honda montesa on italialainen laatu mopo montesa tulee perään koska honda aikoinaan osti italiasta montesan tehtaan siellä alettiin valmistamaan HM:ä nimisiä kaksipyöräsiä. ja ne ovat erittäin laadukkaita jos joku on ensimmäistä mopoa hakemassa/miettii niin ehdottomasti HM kaikista kestävin mopo ja laadukkain erittäin hyvä ajaa ja kun vertaa derbiin ja yms mopoihin siinä huomaa mikä on laatua mutta hintaa löytyy 4 - 5 tonnia mallista riippuen minulla itselläni on HM ja siittä en luovu ja monia mopoja ollut mutta enään ei tarvi uutta ostaa kun hondan laatu mopon ostin 5/5 mopo suosittelen :)

Äänestä

Sattuisko kellään myydä orkkis katteita HM CRM, yrittänyt katella mut mistään ei meinaa löytyä mistä ostaa?

Äänestä
  • Kylllähän kai netistä löytää ja vissii crm 125 katteet menee pienel modauksel

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tepsi95 kirjoitti:

Elikkä kertokaas mitä mieltä ootte tosta.Onko yamaha dt tyylii et kallis ja paska vai ihan kunnon peli??? kiitos jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu