Honda hm crm 50cc

tepsi95

Elikkä kertokaas mitä mieltä ootte tosta.Onko yamaha dt tyylii et kallis ja paska vai ihan kunnon peli??? kiitos jo etukäteen.

10

5116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • CR250

      Kaveri hankki pojalleen tuon HM 50 CRM (Motard) Competition mallin ja onhan se ihan eri planeetalta kuin Rieju, Derbi, Yamaha,... Pyörän rakenteen (runko, swingi, keula, jne..) erot on huomattavat ja sen huomaa jo, kun vertaa HM:n kokonaispainoa Riejuun, Derbiin,... Ajoasento ja mopon käsiteltävyys on oikean crossipyörän linjoilla.

      Dellorton kaasari on sellainen, mistä en HM:ssä pidä toimivuuden ja säädettävyyden vuoksi.

      • srg45745

        CR250 saa haistaa paskan, kun arvostelee muita mopoja huonommaksi vaikka tuskin itse on kokeillut mitään muuta kun hm.


      • Jaahhh
        srg45745 kirjoitti:

        CR250 saa haistaa paskan, kun arvostelee muita mopoja huonommaksi vaikka tuskin itse on kokeillut mitään muuta kun hm.

        Ja mistäs herra niin päättelee?


      • CR250
        srg45745 kirjoitti:

        CR250 saa haistaa paskan, kun arvostelee muita mopoja huonommaksi vaikka tuskin itse on kokeillut mitään muuta kun hm.

        viittii verrata HM:n mopoa ja HM:n piikkiä, nin rojut on samat konetta lukuunottamatta. Ja on noita mopoja tullut ajeltua, sinun vielä ollessa isäsi kiveksissä, jos vielä olit sielläkään?


      • rga<dgzd
        srg45745 kirjoitti:

        CR250 saa haistaa paskan, kun arvostelee muita mopoja huonommaksi vaikka tuskin itse on kokeillut mitään muuta kun hm.

        sehän sano että KAVERI osti


    • mother of god

      missä maassa toi hm crm on valmistettu

      • sfes

        italiassa


    • hm on paras

      honda montesa on italialainen laatu mopo montesa tulee perään koska honda aikoinaan osti italiasta montesan tehtaan siellä alettiin valmistamaan HM:ä nimisiä kaksipyöräsiä. ja ne ovat erittäin laadukkaita jos joku on ensimmäistä mopoa hakemassa/miettii niin ehdottomasti HM kaikista kestävin mopo ja laadukkain erittäin hyvä ajaa ja kun vertaa derbiin ja yms mopoihin siinä huomaa mikä on laatua mutta hintaa löytyy 4 - 5 tonnia mallista riippuen minulla itselläni on HM ja siittä en luovu ja monia mopoja ollut mutta enään ei tarvi uutta ostaa kun hondan laatu mopon ostin 5/5 mopo suosittelen :)

    • Sattuisko kellään myydä orkkis katteita HM CRM, yrittänyt katella mut mistään ei meinaa löytyä mistä ostaa?

      • Anonyymi

        Kylllähän kai netistä löytää ja vissii crm 125 katteet menee pienel modauksel


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      282
      4150
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2365
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2016
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1511
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      998
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      133
      972
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      820
    Aihe