Tästä mallia!
http://www.kouvolansanomat.fi/Mielipide---Sana-on-vapaa/2010/05/28/Vanhaselta käsittämätön Karjala-lausunto/201029084336/69
http://www.kouvolansanomat.fi/Mielipide---Sana-on-vapaa/2010/05/28/Vanhaselta käsittämätön Karjala-lausunto/201029084336/69
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ne, jotka ovat vaivautuneet klikkaamaan auki KS:n mielipidekirjoituksen ovat saaneet vain havaita, että tätä huru-ukkojen jorinaa riittää tällekin palstalle asti.
Tämmöistä on aina mukava lukea.
Eikö teillä Persuilla ole se oma palsta siellä Kotkassa? Tartteeko tänne tulla heittämään joku linkki ja sitten peesata itseä illalla. Pysykää siellä etelässä kahjot.
terveisin pohjoiskymenlaaksolaiset.
Koko Kymen vaalipiiri on kalastusaluettamme. Tulemme jatkossa häiriköimään jopa Imatralla ja Lappeenrannassakin.
Ps. Ja vastavuoroisesti saa tulla vierailemaan pohjoiskymestä Kotkaankin. Paskavetenne on jo täällä.
Myö taidetaan pysyä täällä.
Onneksi saadaan oma taas omat sairaalat täällä käyntiin niin voitte kinastella keskenänne, eikä tartte tulle sinne edes synnärille.
terveisin pohjoiskymenlaaksolaiset
Totta kai me täällä Pohjoiskymessä pysytään, mutta eiköhän me nyt hiukan voitaisi ymmärtää näitä kotkalaisiakin, kun niillä on semmoiset persuhäiriköt siellä ristinään. Eihän ne tavalliset Kotkan asukkaat mitään pahaa ole tehneet.
Kirjoitan tähän nyt jotain, että saan nostettua tätä keulille
Meillähän onkin täällä Kouvolassa ihka omat varsinaiset kiintiöpersut. Huvikummusta tuttu Herra Tossavainen ja paremminkin kolmiloikkaajana mainetta saanut Anssi § Tähtinen...
Aijaijai, meinasin kokonaan unohtaa. Onhan täällä vielä yksi aina vaalien valissa mykäksi heittäytyvä Lindströmmi, jonka korvaan Ansi kuulemma kuiskuttaa.
Ehdottomasti pitää Jarppaa äänestää.Siinä on kunnon duunaripersu, eikä mikään varakokoomuslainen Eerola.
Jarppa on pettänyt äänestäjänsä ja me muistamme kyllä sen eduskuntavaaleissa. Miehelle annettiin mahdollisuus ja uskoimme todella häneen, mutta mitä teki Jarppa?
Ei niin mitään. Aikaan saamaton ja jopa laiska valtuutettu tuli miehestä heti ensimmäisenä kautenaan kaupunginvaltuustossa. Taitaa olla miehen kynästäkin lyijy katkennut, kun ei ole edes yleisönosastoilla enää riekkumassa.