Iik,en tiedä,tulenko laisinkaan ymmärretyksi,tai saanko kysymykseeni vastausta,mutta yritän..
Mieheni poika juhlii tulevana lauantaina ylioppilasjuhliaan.Juhlapaikka on pojan kotona,hänen äitinsä luona.Isä nyt luonnollisesti osallistuu ilman kutsuakin poikansa suureen päivään,mutta osallistunko minäkin "automaattisesti"isän vaimona..Meillä myös pieni vaavi,jonka ajattelen kiinnittävän juhlaväen huomiota,pois juhlijasta,joka muutenkin enemmän ja vähemmän mustis isästään..Päivä on pojan,ja tahdon hänen juhlistaan onnistuneet,joko minun kanssani,tai ilman..Kehtaanko kysyä pojalta,vai teenkö itse ratkaisun?Jotenkin en osaa ajatella miestänikään juhlissa ilman uutta perhettään..Että jäis kaikille kiva mieli..
Juhlinko..?
2
403
Vastaukset
- tätä asiaa
....... tuskin voidaan neuvoa - emmehän tiedä kokonaistilannetta. JOS muutoinkin olet ,edes muutaman kerran, tavannut miehesi eksää ja hänellä mvielä mahdolllisesti on uusi perhe, niin ei ole lainkaan huono idea osallistua juhlaan JOS POIKA SITÄ TOIVOO!!!
Jos taasen välit puolison exään on heikot/ette ole ennen tavanneet, niin KYSY POJALTA mitä hän on asiasta mieltä, samon kantsuu neuvotella oman puolison kanssa.
POJAN JUHLAHAN tässä on kyseessä, juhlapaikkna nyt vaan sattuu olemaan puolisosi exän koti. - 12+4
Keksin kolme vaihtoehtoa:
1.Ajattelet kauniisti ja huomaavaisesti, joten jos kyse on oikeastikin kokemukseen pohjautuvista tuntemuksistasi elävässä elämässänne ja vastassa on ongelmia, niin sinuna jäisin pois. Aina voi toimittaa oman tervehdyksen miehesi matkassa ja vaikkapa järjestää pikku kemut teidän kodissanne myöhemmin kesällä.
2.Jos taas huolehdit liikaa ja kokemuksesi mukaisesti hankalimmistakin tilanteista on koko porukalla aina selvitty, teet kohteliaasti menemällä miehesi matkassa. Teidän ei tarvitse olla siellä kauan tai sinä voit sopia miehesi kanssa, että lähdet muodollisen ajan jälkeen omia matkojasi pois (tai miehesi heittää sinut kotiin). Miehesi voi pojan takia jäädä pitempään ja täten annatte molemmat hänelle mukavan juhlapäivän muistoksi.
3.Jos taas miehesi exä ja poika ovat täysin tottuneet sinuun on vähän hassua kuvitella varastavansa koko shown. Siinähän te menette kuin muutkin juhlavieraat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986118KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495555Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222757Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042026Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181583seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241494Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1361459