pyörän kumi puhki ja turpaa puhkojalle

eli siis jos puhkoja (tai teki sitten mitä muuta vain pyörälle) jää kiinni itse teostaan ja päätän leipaista sitä turpiin, kelle tulee mitä ja miksi??? imo siin ei oo mitää väärää jos paha saa palkkansa XD
1250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ihmeempiä tule:

Kuminpuhkojalle sakko (vahingonteko)
Turpiin lyöjälle sakkoa tai vankeutta (lievä pahoinpitely, pahoinpitely, törkeä pahoinpitely)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jeeee3eees kirjoitti:

eli siis jos puhkoja (tai teki sitten mitä muuta vain pyörälle) jää kiinni itse teostaan ja päätän leipaista sitä turpiin, kelle tulee mitä ja miksi??? imo siin ei oo mitää väärää jos paha saa palkkansa XD

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu