mitä tuosta Pyhäjärven keskustan tonkimisesta tulee näyttää jotenkin turhanpäiväiseltä kuten arvata saattoi.Kadut on kuin pottupelto jo vuoden päivät,eipä siinä ilme paljon muutu tuollaisella rääpimisellä
Mukava nähdä
Masentavaa.
7258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Katotaanhan mitä siitä valmiina tulee. Keskuskoulun piha on ainakin paljon nätimpi, kun siihen kehdattu hieman satsata. Sitten kun nuo puut alkaa kasvaa kunnolla, niin seutu näyttää paljon vehreämmältä. Lisää puita myös keskustaan kiitos.
Lossinrantaa ja Tikkalansalmea on kunnostettu. Puita on jo istutettu ja hienot valot rantaan asennettu. Kyllä tulee hieno ulkoilureitti kävelijöille ja pyöräilijöille järven rantaan keskustan tuntumaan.
Hyvä näyttä tulevan keskustastakin kun pari kuukautta vielä odotellaan.
Ja pyörätie Ruotaselle ja kaivokselle saa uutta pintaa.
maankuullut tuulipukuhemmot tarviikkaan parempaa.Nyt ihan hyvä talsia niitä uralin katuja varsinkin tuulipuku päällä illasta aamuun.Mikä se oli muuten sunnuntaina siellä.,kun tuulipukuhemmoja pölähti vanhoilla jopoillaan vaikka mistä.Oliko ne muka töihin menossa?
ei, ei, ne poloki fillarilla järven ympäri, varmistaakseen ettei se oo kadonnu.
Se on kuulkaa meillä sentään JÄRVI, jonka ympäri pyöräillään. Haapajärvellä ei palj järveä näy muuta kuin nimessä.
Eikö kirjoittaja ole ennen tietyötä nähäny. No eipä niitä järin paljon 60-luvun jälkeen teitä Suomessa ole rakennettukaan.
Tietenkin liikenne hidastaa töitä joiltain osin,toivottavasti routa pysyy poissa noilta pätkiltä on ne perseestä olleetkin,tietyöt oli aikanaan sellaisia "köyhänmiehen" tekosia niinkuin kaavatietkin asuinalueilla,nythän meillä on varaa...kaivella.