IE:n alamäki jatkuu

...ja pay-per-click-sivustoilla vierailleista yhä useampi käyttää muuta kuin IE-selainta.

http://marketshare.hitslink.com/browser-market-share.aspx?qprid=1
4104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...käytä jotain sitä parempaa. IE on aivan roskakoritavaraa.

Äänestä

että ihmiset näemmä ovat alkaneet ymmärtää kuinka paska Firefox on.

Äänestä

...joissa Chrome/Chromium näyttää ensi kuussa ajavan heittämällä ohi jo IE8:sta.

Firefox + Chrome/Chromium = 61,3% toukokuussa. Lisäystä edelliseen kuukauteen 1.4%. Internet Exploarerin asema heikko eteenkin muiden kuin nobojen keskuudessa.

http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

Äänestä
  • Samaan aikaan havaittavissa että IE:n käyttäjistä vain puolet käyttää uusinta IE8, vaikka se on ollut saatavilla jo pitemmän aikaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


V.P. Lehto kirjoitti:

...ja pay-per-click-sivustoilla vierailleista yhä useampi käyttää muuta kuin IE-selainta.

http://marketshare.hitslink.com/browser-market-share.aspx?qprid=1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu