Vesirajan maalattu koristeraita uusittava. Onko epoksiprimer sopiva maali siihen, ja saako sitä mustana?
vesirajaan
mikähän
9734
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Vesirajassa oleva raita kannattaa maalata antifoulingilla, muuten se on syksyllä vihreä.
Maalaa Hempelin PolyBestillä.
Polybest taitaa olla hintava 2 komponentti polyuretaanimaali. Käykö jokin muu pu-maali tai mitä olis?
Helpointa on ostaa Karhukopiosta tai teippi.fi:stä tarrat, ei paljoa maksa ja pysyy vuosia. Eikä pelkoa että sivellin tärisisi liikaa käpälissä.
Hieman offtopic mutta maaleista en valitettavasti tiedä mitään, tarramiehiä.
Teknos Inerta 50 on 2-komponentti kiiltävä epoksipintamaali, jota saa sävytettynä.
Alle epoksiprimer ja päälle 2-komponenttinen polyuretaanimaali. Esim. Normadur 90 HS. Vähän halvempi kuin Polybest. Samaa tavaraa.
Eikös tuo Teknos Inerta 5 epoksimaali ajaisi saman asian, niin ei tarvitsisi pohja- ja pintamaaleja erikseen, ja vielä myrkkyäkin niiden päälle? : )
Komppaan tarraajaa.
Valitset viellä sellaisen fulkanisoituvan materiaalin,
Missään tapauksessa ei kotimaisia maali tuotteita.
A-P Laine
Oli puhe maalista. En laita tarraa.