yyteri 2010

Onko yyteri 2010 siis tosiaan kokonaan k18. Ihmettelin vain, että onko se ollut jo aikaisempinakin vuosina vai onko tämä nyt jokin uusi käytäntö? Kun on siellä ainakin aikaisempina vuosina ollút alaikäisiä kavereita..
2398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joo itsekin olen miettinyt samaa kun on monet frenfit ollu siel viettämäs jussii alaikäisinä ja itekki oisin tänä vuonna lähössä.

Äänestä

ole yyteris vaan Raumalla. Etkö ole kuullut? RMJ on raumalla ja ei nyt porissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jkajo kirjoitti:

Onko yyteri 2010 siis tosiaan kokonaan k18. Ihmettelin vain, että onko se ollut jo aikaisempinakin vuosina vai onko tämä nyt jokin uusi käytäntö? Kun on siellä ainakin aikaisempina vuosina ollút alaikäisiä kavereita..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu