Datanomeja...oppisopimuksella onko??

onko tääl mahdollisesti datanomeja jotka olis ollut oppisopimuksessa tai on par aikaa, olis kiva tietää millast on
1386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mä olen koittanut monta kertaa datnomiksi oppisopimuksella ja aina sama laulu työnantajilta "sulla ei ole tarpeeksi koulutusta" tai "me ei pystytä opettaan" tai "me ei oteta kun meillä on jo tarpeeksi datanomeja" tai "ei oo paikkoja"

Sitten menin ihan vaan kauppaopistoon yhteishaunkautta.

Noo.. ehkä mä pääsen oppisopimuskoulutukseen sit kun on vähintään tradenomi. Vaikka esim. ohjelmoijaksi oppisopimuksella..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


terhi kirjoitti:

onko tääl mahdollisesti datanomeja jotka olis ollut oppisopimuksessa tai on par aikaa, olis kiva tietää millast on

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu