Ollaan menossa pian Marmarikselle ensimmäistä kertaa, ja kyselisin onko kellään tietoa löytyykö sieltä kuntosalia tai muuta vastaavaa paikkaa jossa treenata?
Ja vielä offtopic: Mikä on paras ruokakauppa siellä?
Kuntosalia Marmariksella?
5
450
Vastaukset
- On on
kuntosalia ja golfkenttää jne. Katso esim. Aurinkomatkojen Marmariksen kohdetiedoista yksityiskohtaista infoa. 5. päivä mekin lähdetään.
- rfder89
En ole itse käynyt Marmariksen salilla,mutta melko hyvä sali pitäisi olla siinä basaarialueen takana,missä on urheiluhalli ja tenniskenttiä.
Jotakin kuvia salista ja porukasta:
http://www.facebook.com/group.php?gid=38742092086
Ruokailusta:
Rannalta katsoen basaarialueen vasemmaltapuolelta lähtee jokin pääkadun tapainen,jolta löytyy King Burger ja sen vieressä on melko iso supermarketti mistä pitäis löytyy kaikenlaista...- OP
Jesh, kiitos paljon asiallisista viesteistä,
Hauskaa lomaa :) - Icmelerite
OP kirjoitti:
Jesh, kiitos paljon asiallisista viesteistä,
Hauskaa lomaa :)Keskustasta löytyy iso Tansas-market (vähän kuin meidän Prisma, kaikkea siis löytyy, mutta pienemmässä mittakaavassa) ja Icmeleriin päin mentäessä on Point Center-ostoskeskus, jossa myös tasokas ruokakauppa ( en muista nimeä), toinen iso ruokakauppa on Migros, myös Icmeleriin kulkevan pääkadun varrella, samassa kiinteistössä myös McDonalds. Joka korttelista löytyy kyllä myös paikallisia "supermarketteja", joista löytyy elintarvikkeita. Hinnat edullisempia kuitenkin esim. Tansasissa ja Migrosissa.
Basaarialueen takana huvivenesatamaan mennessä on urheilukeskus, jossa muistaakseni sali ja esim. tenniskenttä. Tennistunteja saa edulliseen hintaan ammattivalmentajalta ja ainakin viime kesänä sai varattua aikoja käymällä paikan päällä. Tosin pelaavat vain iltaisin, koska päivällä liian kuuma. Isoissa hotelleissa on myös saleja ja joihinkin pääsee maksua vastaan käyttämään palveluja. - Icmelerite
Icmelerite kirjoitti:
Keskustasta löytyy iso Tansas-market (vähän kuin meidän Prisma, kaikkea siis löytyy, mutta pienemmässä mittakaavassa) ja Icmeleriin päin mentäessä on Point Center-ostoskeskus, jossa myös tasokas ruokakauppa ( en muista nimeä), toinen iso ruokakauppa on Migros, myös Icmeleriin kulkevan pääkadun varrella, samassa kiinteistössä myös McDonalds. Joka korttelista löytyy kyllä myös paikallisia "supermarketteja", joista löytyy elintarvikkeita. Hinnat edullisempia kuitenkin esim. Tansasissa ja Migrosissa.
Basaarialueen takana huvivenesatamaan mennessä on urheilukeskus, jossa muistaakseni sali ja esim. tenniskenttä. Tennistunteja saa edulliseen hintaan ammattivalmentajalta ja ainakin viime kesänä sai varattua aikoja käymällä paikan päällä. Tosin pelaavat vain iltaisin, koska päivällä liian kuuma. Isoissa hotelleissa on myös saleja ja joihinkin pääsee maksua vastaan käyttämään palveluja.Ja tässä vielä linkki Tansasin sivuille ja tarjouksiin http://www.tansas.com.tr/files/insert/insert.pdf
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467605
- 334193
- 573695
- 503180
- 172866
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons602534- 542388
- 512358
- 402329
- 162276