HKI: Etsin kämppää/kämppistä syyskuusta lähtien!

kattoterassi

Moikka!

Olen 23-vuotias opiskelijatyttö ja joudun etsimään uuden asunnon 1.9.2010 lähtien. Haussa olisi nyt siis kämppäkaveri/vapaa huone solusta tms. mahdollisimman läheltä Helsingin keskustaa/keskustasta tai junaradan läheltä, esim. Pasilasta.

Kämpässä eniten ratkaisee sijainti, mutta vuokrakaan ei saisi olla kovin korkea, opiskelijabudjetilla kun olen. Olen asunut paljon kämppisten kanssa (miehiä, naisia, suomalaisia, ulkomaalaisia), niin isommissa porukoissa kuin kaksistaankin, ja osaan kunnioittaa muiden omaa tilaa ja rauhaa. En viihdy kamalan sotkun keskellä, mutten myöskään välitä pienistä tiskivuorista tai elämisen jäljistä. Olen sosiaalinen tyyppi ja tutustun helposti uusiin ihmisiin. Poltan satunnaisesti (en sisällä tietenkään) ja ei ole lemmikkejä.

Jos tiedät jo tarvitsevasi syyskuusta lähtien uuden kämppiksen, niin ota ihmeessä yhteyttä! Samoin jos joku etsii tyyppiä kenen kanssa etsiä vaikka kaksiota/kolmiota, niin pistäkää tekin mailia niin etsitään yhdessä.

M

9

1259

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kattoterassi

      ja se mailiosoite olisi varmaan hyvä myös lisätä, eli adeiron ät hotmail.com

    • Damdidam

      Muuten hyvä, mutta tarvitsisin kämpän ja kämppiksen jo elokuusta alkaen.

      • kattoterassi

        harmi, elokuun joudun vielä maksamaan tuosta nykyisestä kämpästä vuokraa :/


      • Itse etsin kanssa kämppää elokuusta alkaen, jos olet kiinostunut niin ota yhteyttä [email protected]


    • skiema

      Moi! Etsin myös kämppistä Helsingin suunnalta. Kämppää ei siis vielä ole, mutta ei ole varaa muuttaa yksiöön pääkaupunkiseudun vuokrilla. Olisko siis mahdollista lähtee kämpän etsintään yhdessä? Olen siis 20 vuotta täyttävä helsinkiin opiskelemaan syksyllä muuttava salolaistyttö. Jos asia on ajankohtainen vielä niin ota yhteyttä!
      - Saara
      [email protected]
      040 827 5436

    • kattoterassi

      Ketjun aloitusviesti ei ole enää ajankohtainen.

    • kattoterassi

      Nyt kävi hauskasti. eli kaveri, jonka kanssa oli tarkoitus muuttaa kimppaan, joutuikin perumaan koko homman. Eli tämä ketju muuttuikin nyt erittäin ajankohtaiseksi taas, kuukauden päästä pitäisi muuttaa eli nyt olisi aika kiireaikataulu löytää sekä kämppis että kämppä!

      kämppiä on markkinoilla kyllä, mutta nyt pitäisi löytää siis uusi kämppis, jonka kanssa jakaa esim. kaksion vuokra.

      M

      • Sraaaa

        Täällä ilmoittautuu 22-vuotias tamperelainen opiskelijatyttö! HOASin solu osoittautui asumiskelvottomaksi ja pitäis löytää kämppis asunnonhakuun mahdollisimman pian :) Koulu alkaa Pasilassa ens viikon torstaina hehheh... M: pistätkö sähköpostia [email protected] tai soita/tekstaa 040 4140966 JA saa muutkin ottaa yhteyttä pikaisesti!!! (Olen asunut tampereella viimeiset kaksi vuotta kahden kämppiksen kanssa, eli kimppa-asuminen on tuttua)

        Terkuin

        Sarianna, tre


    • mytaran

      moi!
      Etsitkö vielä kämppistä?
      olen 23-vuotias nainen Pietarista. Alan opiskella Pasilan kauppaopistossa, ja tarvitsen asumispaikan.
      En polta enkä juo paljon. Miten voi ottaa suhun yhteyttä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      81
      1924
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      36
      1241
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      964
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      200
      879
    5. 90
      764
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      70
      737
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      674
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      67
      647
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      628
    10. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      64
      584
    11. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      581
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      34
      566
    13. 36
      524
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      467
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      442
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      427
    19. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      424
    20. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      13
      419
    Aihe