Moikka!
Olen 23-vuotias opiskelijatyttö ja joudun etsimään uuden asunnon 1.9.2010 lähtien. Haussa olisi nyt siis kämppäkaveri/vapaa huone solusta tms. mahdollisimman läheltä Helsingin keskustaa/keskustasta tai junaradan läheltä, esim. Pasilasta.
Kämpässä eniten ratkaisee sijainti, mutta vuokrakaan ei saisi olla kovin korkea, opiskelijabudjetilla kun olen. Olen asunut paljon kämppisten kanssa (miehiä, naisia, suomalaisia, ulkomaalaisia), niin isommissa porukoissa kuin kaksistaankin, ja osaan kunnioittaa muiden omaa tilaa ja rauhaa. En viihdy kamalan sotkun keskellä, mutten myöskään välitä pienistä tiskivuorista tai elämisen jäljistä. Olen sosiaalinen tyyppi ja tutustun helposti uusiin ihmisiin. Poltan satunnaisesti (en sisällä tietenkään) ja ei ole lemmikkejä.
Jos tiedät jo tarvitsevasi syyskuusta lähtien uuden kämppiksen, niin ota ihmeessä yhteyttä! Samoin jos joku etsii tyyppiä kenen kanssa etsiä vaikka kaksiota/kolmiota, niin pistäkää tekin mailia niin etsitään yhdessä.
M
HKI: Etsin kämppää/kämppistä syyskuusta lähtien!
9
1202
Vastaukset
- kattoterassi
ja se mailiosoite olisi varmaan hyvä myös lisätä, eli adeiron ät hotmail.com
- Damdidam
Muuten hyvä, mutta tarvitsisin kämpän ja kämppiksen jo elokuusta alkaen.
- kattoterassi
harmi, elokuun joudun vielä maksamaan tuosta nykyisestä kämpästä vuokraa :/
Itse etsin kanssa kämppää elokuusta alkaen, jos olet kiinostunut niin ota yhteyttä [email protected]
- skiema
Moi! Etsin myös kämppistä Helsingin suunnalta. Kämppää ei siis vielä ole, mutta ei ole varaa muuttaa yksiöön pääkaupunkiseudun vuokrilla. Olisko siis mahdollista lähtee kämpän etsintään yhdessä? Olen siis 20 vuotta täyttävä helsinkiin opiskelemaan syksyllä muuttava salolaistyttö. Jos asia on ajankohtainen vielä niin ota yhteyttä!
- Saara
[email protected]
040 827 5436 - kattoterassi
Ketjun aloitusviesti ei ole enää ajankohtainen.
- kattoterassi
Nyt kävi hauskasti. eli kaveri, jonka kanssa oli tarkoitus muuttaa kimppaan, joutuikin perumaan koko homman. Eli tämä ketju muuttuikin nyt erittäin ajankohtaiseksi taas, kuukauden päästä pitäisi muuttaa eli nyt olisi aika kiireaikataulu löytää sekä kämppis että kämppä!
kämppiä on markkinoilla kyllä, mutta nyt pitäisi löytää siis uusi kämppis, jonka kanssa jakaa esim. kaksion vuokra.
M- Sraaaa
Täällä ilmoittautuu 22-vuotias tamperelainen opiskelijatyttö! HOASin solu osoittautui asumiskelvottomaksi ja pitäis löytää kämppis asunnonhakuun mahdollisimman pian :) Koulu alkaa Pasilassa ens viikon torstaina hehheh... M: pistätkö sähköpostia [email protected] tai soita/tekstaa 040 4140966 JA saa muutkin ottaa yhteyttä pikaisesti!!! (Olen asunut tampereella viimeiset kaksi vuotta kahden kämppiksen kanssa, eli kimppa-asuminen on tuttua)
Terkuin
Sarianna, tre
- mytaran
moi!
Etsitkö vielä kämppistä?
olen 23-vuotias nainen Pietarista. Alan opiskella Pasilan kauppaopistossa, ja tarvitsen asumispaikan.
En polta enkä juo paljon. Miten voi ottaa suhun yhteyttä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202091
- 1571984
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h281946Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue141202- 51997
- 85946
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To23875- 114834
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell50811Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon33789