MB saksasta.

Moro.

Tarkoitus olisi hakea bmw tai mersu saksasta. Minkälaisen saisi 6000€ budjetilla, johon piäisi kuulua verot jne. Kannattaisiko harkita halvempaa vaihtoehtoa eli bmw:tä?
Ja bensakone pitäisi tietenkin olla. Mitenkä vanhempien mersujen automaattilaatikot?

Kiitos!
61274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

juttu. Ellet halua, että 30% budjetistasi menee kuluihin!

Äänestä

mene "privat autokino"-oon. yksityiset myövät auto
jaan-viime reissustani on jo aikaa(sattui niin hyv
vä ettei ole ollut tarvetta vaihtaa,vielä)yleensä
"kinot"ovat auki lauantaisin kl.08-14.00.auttaa ko
vasti jos saksaa puhunet?englannillakin pärjää-sii
rtokilvet vakuutuksen saat samalle päivälle,tytöt
tekevät paikan päällä-huom!älä ole "johdateltaviss
a" vaikka joku kiinnoistasikin,katsele muualle-sii
s TINGATA SAA JA PITÄÄKIN! ne on nimittäin ostajan
markkinat-laske kaikki kulut-kuitit-matkat ym.ja
kerro että kannattiko-köln on paikka josta viimeks
i ostin -olen tyytyväinen!tuolla main.rahasummalla
pitäisi kyllä saada jo ihan koht.hyvä auto

Äänestä
  • siirtokilpiä lauantaina, eikä siellä Kölnin kinossa tytöt niitä kirjoittele.

    Siis ainakin maanantaihin joudut odottamaan "kilpitoimiston" aukeamista.

    Kaiken lisäksi Kölnin torilla on niukka tarjonta, vain n. 500 - 700 yksilöä. Mutta jos sattuis sadepäivä, niin vois hinnat olla huokeammat!
    Mutta kyllä 6 tonttua kaikenkaikkiaan, huh huh, kyllä riskin päälle menee.

    Sun pitäis saada auto 1500 - 2000 tontulla? Ja se voi torilta olla vaikeaa, kun tuppaa keskihinta siellä olemaan tollaset 5 - 6 tonnia ja enemmänkin.

    En suosittele, ellet ole "konkari".

    Äänestä

itse hain Frankfurtista, auto 2000, kulut 500 ja vero 1800. Sain MB 190 mallia -90 ja täysin ehjä. Siellä oleva tuttuni auttoi ja voisi auttaa Sinuakin

Äänestä

vuoden 1990 mallia oleva perus 190 jo tuolla rahalla irtoaa, mutta hyvä samanikäinen 124 250D maksaa veroineen kymppitonnin.
Turbodieselit vielä enemmän. (4-matic eniten)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asko kirjoitti:

Moro.

Tarkoitus olisi hakea bmw tai mersu saksasta. Minkälaisen saisi 6000€ budjetilla, johon piäisi kuulua verot jne. Kannattaisiko harkita halvempaa vaihtoehtoa eli bmw:tä?
Ja bensakone pitäisi tietenkin olla. Mitenkä vanhempien mersujen automaattilaatikot?

Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu