Kultahippu syntynyt :)

Vihdoinkin! :) Poika syntyi Jorvissa KE 14.04.04 klo 21.42, mitat 4225g ja 52cm :) Ihan on isänsä näköinen pakkaus ja siitäkös isi on ylpeä! =)
101640
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Onnittelut vauvan syntymisen johdosta! Ihan kiva syntymäpäivä tuli (14.4.04) ei sentään ihan kokonaan nelosia ja nollia.

Mistä maasta lapsen isä muuten on kotoisin?

Äänestä
  • paljon onnea uudelle tulokkaalle!!!!!
    myös äidille ja isälle onnellisia ja jännittäviä
    hetkiä vauvan kanssa,rakastakaa toisianne täysillä ja nauttikaa,sillä elämä on ihanaa!!!!!

    Äänestä

  • Iskä on Norsunluurannikolta kotoisin

    Äänestä

  • Ivory kirjoitti:

    Iskä on Norsunluurannikolta kotoisin

    synnytyksessä ja kuinka "kesti" kokemuksen ?

    Äänestä

  • Ivory kirjoitti:

    Iskä on Norsunluurannikolta kotoisin

    ei millään pahalla mutta joutaisi takaisin sinne kersoja tekemään....

    Äänestä

  • Jasmin kirjoitti:

    synnytyksessä ja kuinka "kesti" kokemuksen ?

    Isi oli mukana ja keräsi pisteet kotiin...niin hyvin kesti synnytyksen kaikki muut minulle tehdyt toimenpiteet :)

    Äänestä

Onnea teille!! Iso poika! Meidän sankari on kohta 2 kk ja mahtavaa on ollut. Edelleen on aivan isänsä näköinen hänkin. Toivottavasti teillä menee kaikki yhtä hyvin kuin meillä on mennyt :-)

Äänestä

miettinyt, että ystäväsi ja sukulaisesi varmasti tunnistavat sinut tältä palstalta, koska olet kuitenkin aika avomielisesti kertonut itsestäsi. Ainakin nyt viimeistään koska tuskin kovin moni sai 14.4.2004 norsunluurannikkolaisen miehen kanssa lapsen.

En kyllä nyt ole kamalasti seurannut, minkä verran kerrot esim. itsestäsi ja perheestäsi, mutta oletko kysynyt esim. mieheltäsi luvan että saat täällä kertoa perheestäsi siis myös hänen perheestään?

Äänestä
  • Ivory paljastelee täällä perhesalaisuuksia! Että sai vauvan, shokeeraavaa!

    Äänestä

  • Oletkohan se sama "minä", jolla on ennenkin ollut jotain minua vastaan? =)
    Mitäköhän pahaa olen kirjoittanut, kun tuollainen viesti on minulle osoitettu? Kertoisitko? Kaikki, mitä olen tällä palstalla ITSESTÄNI kertonut on totta, eikä minulla siis ole mitään pelättävää/hävettävää, vaikka joku tuttuni minut tunnistaisi. Luuletko, että perheeni, sukulaiseni ja ystäväni eivät tiedä, että minulla on tumma mies Norsunluurannikolta tai että saimme poikavauvan kyseisenä päivänä? Minä en ole niin tossun alla (toisin, kuin sinä ilmeisesti), että minun pitäisi kysyä LUPA mieheltäni ilmoittaessani iloisesta tapahtumasta perheessämme. Miksi meidän pitäsisi se salata tai miksi sitä ei saisi kertoa?!? Minä ja mieheni olemme luonnollisesti HYVIN onnellisia pienestä pojastamme. Minä en ole täällä paljastanut mitään miehestäni, paitsi, että hän on Norsunluunrannikolta ja ehkä iän, mutta sen perusteella tuskin kukaan, joka ei minua tunne, tunnista häntäkään. Norsunluurannikkolaisia kun on Suomessa muitakin mieheni lisäksi, jos et satu tietämään.
    Ehkä sinun kannattaisi lopettaa tämän palstan lukeminen, kun otat toisten ihmisten asiat noin henkilökohtaisesti. Toivottavasti et sentään menettänyt yöuniasi ensimmäisen viestini takia! :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ivory kirjoitti:

Vihdoinkin! :) Poika syntyi Jorvissa KE 14.04.04 klo 21.42, mitat 4225g ja 52cm :) Ihan on isänsä näköinen pakkaus ja siitäkös isi on ylpeä! =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu