Työnantajat sitten valitsevat nuoria jotka pystyis asumaan ikänsä puolesta vielä vanhempien luona. työttömiksi jättävät ne joilla on jo lainaa eikä pysty enää asumaan kotona.
Voisiko järjen käyttöa työhönotossakin harkita???
Kesätyöntekijöiden valinnasta
on työkokemusta
2
302
Vastaukset
- Nyt jo eläkeläinen
nyt kuitenkin työnantaja valitse kesätöihin hommaan PARHAITEN SOVELTUVAN henkilön eikä sen mukaan kenellä on velkaa tai kuka asuu missäkin.
- valion
Jep, porvarikansa valitsee maidon kuten työntekijänsäkin. Mistä puuttuu Turun osuusmeijeri tai puhumattakaan että olisi jokaisessa kaupassa valinnan vapaus maidossakin Turussa, eikä sitä hiivatin "Vanhasen maitoa" eli Valion maitoa (jota hän toivoo, että jokainen Suomessa ostaisi).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501607
- 621562
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101128- 60931
- 49914
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556