Tinnituksesta.. ?!

Ei ole koskaan ennen ollut moista vaivaa, mutta nyt tuli koulusta päästyäni. Jatkunut jo jonkun aikaa, normaalia?! Mistä tinnitys johtuu? Onko unettomuudella jotain tekemistä tämän kanssa, kärsin nimittäin unettomuudesta. Entä sillä, että meillä oli just liikuntaa koulussa..
Asiallisia vastauksia, kiitos.
21037
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

moi vaan kaikki!mulla on soinut noin kuukauden taukoomata.ja kiva kuulla että muillakin on samaa vaivaa.oonkin luullut että korva hermokasvain olisi kyseessä..mutta siinä on paljon muitakin oireita.joka tapauksessaa mulla
alkoi soiminen samoihin aikoihin kun siirryin ulkovesistä halleihin tänä kesänä.en tiedä olisiko yhteyttä.mut inhottava asia kaikin puolin
jos tota soimista oikein alkaa kuuntelemaan ja ajattelemaan.mulla se on oikeassa korvassa ja häviaa jo lievään taustameluun.mutta illat on vaikeita ja heräilen josku yöllä tähän soimiseen.
epämukavaa.kun paimentaa vielä kolmea ihan pientä lasta.niin tietäähan sen että ei siitä mitään tule.ja peilistä sen uupumuksen ainakin huomaa....mut jos jollakin on laake pulmaan niin postia [email protected]....
T:Ari

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Ei ole koskaan ennen ollut moista vaivaa, mutta nyt tuli koulusta päästyäni. Jatkunut jo jonkun aikaa, normaalia?! Mistä tinnitys johtuu? Onko unettomuudella jotain tekemistä tämän kanssa, kärsin nimittäin unettomuudesta. Entä sillä, että meillä oli just liikuntaa koulussa..
Asiallisia vastauksia, kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu