rapumies salaperäinen

tähtitege

olen jouskarinainen, ja ihastuin syvästi tähän rapumieheen. näimme muutaman kerran.

sitten petin hänet. muutin paikkakunnalta pois, ja kerroin sen hänelle juuri ennen muuttohetkeä. (minä halusin vain pitää hauskaa hänen kanssaan ennen muuttamistani, suunnitelmissani ei ollut ihastua). olimme silti yhteytessä, tekstareita ym.

palasin paikkakunnalle kuukautta myöhemmin. siitä lähtien hän on soitellut minulle muutaman kerran viikossa (nyt kuukauden ajan).

muutaman kerran sovimme tapaamisesta, mutta nuo tapaamiset hän perui, hienojen "selitysten" kanssa.

valitettavasti vieläkin olen lohduttoman utelias hänen suhteensa, ja pidän hänestä. en halua puhua tapaamisesta, koska pelkään hänen vain peruvan sen. hänen on haluttava tavata, minä olen valmis.

mitä minun pitäisi tehdä? en halua päästää irti, mutta haluaako hän ikinä viedä tätä pidemmälle? ymmärrän jos hän haluaa olla hidas, ja olen kärsivällinen, mutta jos hän haluaa pitää minut vain tämän (puhelin)etäisyyden päässä, ei mielestäni ole järkeä jatkaa. mutta kun on tämä toivo. JOS. meistä vois tulla jotain.

voiko hän haluta vain kostaa minun tekemiseni?
vai haluaako hän vain odottaa, pitää tilannetta paikallaan, kunnes luottaa minuun taas? voinko ansaita luottamuksen takaisin?

spekuloidaan spekuloidaan. :)
(ps. tiedän olevani kusipää, mitä hänelle tein. nyt olen vain kusessa omien tunteitteni kanssa;)

2

948

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tähtitege

      TAI sitten olen vain hänen kolmas tai neljäs naisensa puhelinlangan päässä. ja hän on kylmähermoinen lerpettelijä, joka tykkää lerpetellä naisten kanssa puhelimessa. en olekaan yhtään mitään.
      ja ehkä hänellä on tyttöystävä, jota tapaileekin.

      en minä tiedä yhtään mitään.

      • Nähty läheltä

        Rapumies loukkaantuu äärimäisen pahasti tälläisestä pettämisestä, tuskin saat koskaan anteeksi. Ja sitäpaitsi rapu ei juokse naisesta naiseen tai miehestä mieheen, en tajua mistä tuo juttu yleensä on saanut alkunsa, ehkä siitä kun rapu on niin salaperäinen ja verhoutuu siksi kun suojaa itseään eikä lörpötä kaikille asioitaan tiedoksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      155
      3940
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      85
      3353
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      85
      2805
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2699
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2669
    6. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      24
      2411
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      140
      2342
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      152
      2225
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      39
      2062
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1956
    Aihe