olen jouskarinainen, ja ihastuin syvästi tähän rapumieheen. näimme muutaman kerran.
sitten petin hänet. muutin paikkakunnalta pois, ja kerroin sen hänelle juuri ennen muuttohetkeä. (minä halusin vain pitää hauskaa hänen kanssaan ennen muuttamistani, suunnitelmissani ei ollut ihastua). olimme silti yhteytessä, tekstareita ym.
palasin paikkakunnalle kuukautta myöhemmin. siitä lähtien hän on soitellut minulle muutaman kerran viikossa (nyt kuukauden ajan).
muutaman kerran sovimme tapaamisesta, mutta nuo tapaamiset hän perui, hienojen "selitysten" kanssa.
valitettavasti vieläkin olen lohduttoman utelias hänen suhteensa, ja pidän hänestä. en halua puhua tapaamisesta, koska pelkään hänen vain peruvan sen. hänen on haluttava tavata, minä olen valmis.
mitä minun pitäisi tehdä? en halua päästää irti, mutta haluaako hän ikinä viedä tätä pidemmälle? ymmärrän jos hän haluaa olla hidas, ja olen kärsivällinen, mutta jos hän haluaa pitää minut vain tämän (puhelin)etäisyyden päässä, ei mielestäni ole järkeä jatkaa. mutta kun on tämä toivo. JOS. meistä vois tulla jotain.
voiko hän haluta vain kostaa minun tekemiseni?
vai haluaako hän vain odottaa, pitää tilannetta paikallaan, kunnes luottaa minuun taas? voinko ansaita luottamuksen takaisin?
spekuloidaan spekuloidaan. :)
(ps. tiedän olevani kusipää, mitä hänelle tein. nyt olen vain kusessa omien tunteitteni kanssa;)
rapumies salaperäinen
2
983
Vastaukset
- tähtitege
TAI sitten olen vain hänen kolmas tai neljäs naisensa puhelinlangan päässä. ja hän on kylmähermoinen lerpettelijä, joka tykkää lerpetellä naisten kanssa puhelimessa. en olekaan yhtään mitään.
ja ehkä hänellä on tyttöystävä, jota tapaileekin.
en minä tiedä yhtään mitään.- Nähty läheltä
Rapumies loukkaantuu äärimäisen pahasti tälläisestä pettämisestä, tuskin saat koskaan anteeksi. Ja sitäpaitsi rapu ei juokse naisesta naiseen tai miehestä mieheen, en tajua mistä tuo juttu yleensä on saanut alkunsa, ehkä siitä kun rapu on niin salaperäinen ja verhoutuu siksi kun suojaa itseään eikä lörpötä kaikille asioitaan tiedoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee743180Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."362030Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1661773Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?2921308Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki301198Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin911160- 1001086
Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.1201074En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711070- 26991