Saako koirapuistoon

mennä jos nartulla

on juoksut? Onko se kielletty vai pidetäänkö sitä vain sopimattomana?

5

565

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sösösösösö

      Tuo vaan sun narttus koirikseen. Kolit nalkittaa sen ihan heti ja sit saat pienii koiravauvvoi... Eiks oo söpövä.

    • taulut

      Tän on pakko olla provo! Ei kukaan voi olla noin idiootti!!? Vai voiko..

      Ei siinä mitään. Urokset pylsii sun narttua vaikka ja mistä kulmasta. Ja tuon lisäksi juoksuisen nartun huumassa urokset hyvä etteivät tapa toisiaan kovilla tappeluilla.

    • HUI! EI!

      Jos olet provo, niin voivoi..
      Mut jos tosissas kysyt niin VOIVOIVOI! Apua! EI saa viedä, sillä nartun juoksuhajut sekoittavat urosten päät ja saattaa tulla verisiä tappeluita. Hajut jää puistoon, vaikka olisitte jo ite sieltä tunteja aikaisemmin lähteneet. Älä siis vie juoksuista narttua edes tyhjään puistoon. Et varmastikaan halua omalletunnollesi yhdenkään uroskoiran haavoittumista tai kuolemaa.

      • ffeewf

        se lukee säännöisssäkin, jotka ovat puistojen portilla, jos niitä ei ole revitty irti.

        Mietihän asiaa urosten näkökulmasta. Ne alkavat tappelemaan nartusta ja onko nartullakaan kivaa, kun kaikki yrittävät astua sitä. Saat myös muiden omistajien vihat niskoillesi. Ja syystäkin, jos nartun puistoon viet.


    • eräs vaan

      Ei todellakaan saa!Vaikka koirapuistossa ei olisikaan ketään,niin sinne ei ole juoksuisella nartulla mitään asiaa!Ja syy on niin yksinkertainen kun vaan voi olla: uroskoirat rupeavat tappelemaan keskenään pelkästä nartun hajusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      183
      5047
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      21
      4440
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3127
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      256
      3007
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2912
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2521
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      42
      1812
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      70
      1780
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1777
    Aihe