Tiilen maalaaminen

Mikä olisi hyvä maali syväharjatun punatiilen maalaamiseen? Joku sanoi maalanneensa ihan tavallisella pika-teholla ja hyvä oli tullut. Betonimaalit ovat tosi kalliita.
1507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

automaalitkin on kalliita. ulkona oleva punatiili voidaan "maalata" slammaamalla eli ohutrappaamalla, esim. Hyvinkään betonilla on ko tuotteita, Tikkurilalla Finnseco KS pinnoite, Fesconilla on Kiviväri yms. Mutta älä mene laittamaan mitään kiviseinämaalia, koska se kuorii viimeistään kahden vuoden kuluessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ensti vaan kirjoitti:

Mikä olisi hyvä maali syväharjatun punatiilen maalaamiseen? Joku sanoi maalanneensa ihan tavallisella pika-teholla ja hyvä oli tullut. Betonimaalit ovat tosi kalliita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu