Laitoin autossani feta-pinaatti piirakan juuri uuniin ja avasin punkun ilmottumaan. Samalla nyt sitten ilmoitan olevani matkan päällä tästä eteenpäin. Saarenmaalle nyt ensin, sitten Ruunaankosken maisemiin ja Kolille. Myöhemmin elokuun lopulla Itävaltaan. Mukavaa kesäilyä ja pitäkää ittenne ihmisinä!
Se on nyt ystävät sillä tavalla, että
Adria
16409
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 44 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
myös sinulle ja onnistuneita matkoja kauniisiin ja komeisiin maisemiin.
Mitä eroa on kauniilla ja komealla maisemalla?
vaikka sellainen ero, että Saarenmaalla on kaunista ja Kolilla komeaa ;)
Sellainen on minusta komeeta, mistä näkee oikein kauas, kuten tunturin laelta. Onhan sekin kaunista,
mutta erityisesti komeaa.
Kiitos toivotuksesta. Maistuisko sinulle pala lämmintä piirakkaa.
aina on tilaa lämpimälle piirakanpalalle, kiitos ja ole hyvä.
naisetkin komioita!
ja kärryistä puhumattakaan!
Olen joskus uneksinut asuntoautomatkailun vapaudesta se on varmasti ihanaa. Nyt en enää niinkään olen kai mukavuuden haluinen ja jos kuvittelisin vielä matkalleni tälläisen sään kuin nyt korvessa, tullee niin vaan pirusti ja on kylmää. Nauti matkastasi...Hyvää kesää!
Jep. Tota mukavuudenhalua voi pälyillä monelta kantilta. Yksi vois olla se, ettei tarvi matkalaukkuja raahailla eikä veskejä haeskella tosi tarpeeseen. Aikatauluista riippumattomuus on kanssa yksi pointti. Uskotko muuten, että autossa voi oikein paskamaisella kelilläkin leikkiä kotia ihan viihtyisästi ja lämpimästi. Joskus ihan oikeesti nauttii kun ikkunasta katselee paitahihasillaan ulos myrskyyn ja mylväykseen.
Kiitos. Kesältä maistuvaa ja haistuvaa aikaa myös itsellesi.
Hyvää matkaa palstakihlatulle. Nautihan elämyksistä matkallasi.
Mehän täällä olemme aina ihmisinä:)) Mutta muista sinäkin olla.
Älä noin kauniisti, tulee heti ikävä ennen kuin kunnolla matkaan päässy. Olet ajatuksissani.
http://www.youtube.com/watch?v=p32OC97aNqc
Feta-pinaattipiirakka on muuten kreikkalaisten jokapäiväinen herkku, hiukan rasvainen siellä kylläkin mutta maukas.
Hyvää ja turvallista matkaa !
Voi itku mikä nauru. Tossa naurussa ei ollu tippaakaan teeskentelyä, kun kykenis vielä tollaseen estottomaan ilmaisuun. Kiitos toivotuksesta, pidetään mielessä.
Ja mä olen täll'ä hetkellä kiertoradallamapallon ympäri. Omassa hienossa avaruussukkulassamni. Koska täällä on tylsää mä vaan kirjoittelen netin höpöhöpö palstoille koko ajan teidotuksia.
olla noin kateellinen vaikkei rahat ja rohkeus riitäkään matkustamiseen
kiirettä ja ole oikein pitkään lomalla.