Siis kyseessä on Seat ibiza SXI.-89
Mikähän on kun tuossa äsken ajelin n`100.kmh moottoritiellä ,niin alkoi kovasti nykimään! kun hellitin kaasua niin kone "rauhoittui",mutta kun taas likistin hieman ,niin taas alkoi nykimään oikein totaalisesti ja olisi varmaan sammunut ,mutta kun taas hellitin kaasua niin taas kone rauhoittui.
Mikähän ihme toi ilmiö oikein on?
Auto on ollut vasta viikon ja olen sillä ajellut vasta hyvin vähän jotenka en ole vielä sen "oikutteluihin" päässyt tutustumaan.
Lieneekö syy bensansyöttö puolella?= (ruisku) vai mikähän tuo oire oikein olisi? Onko se mahdollisesti jokin "tyyppivika" juttu? Ja mikähän tuohon olisi lääkkeeksi?, ja pystyykö sen itse kotikonstein korjaamaan vai pitääkö viedä ihan "asiantuntijalle" säädettäväksi.
Kuulostaako "seattimiehille" kertomukseni tutulta?
Kiitän hyvistä korjausneuvoista! ~
ibiza sxi -89
"hämillään"...
2
589
Vastaukset 2
- fast seat
kannattaa tarkistaa kaikki imupuolen putket ja anturit. itselläni samoja oireita seatis. kaasuläpän anturi ainakin menee "tukkoon" huohotus öljyn takia, putsaa se ni voi jo seatin käytös parantua. pensasuodatin kannattaa vaihtaa myös, sitä ei kumminkaan ole vaihdettu pitkään aikaan.
- cordokuski
luuletko että on puolitoistavuotta ajellut nykivällä seatilla???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1762936
- 601234
- 4979
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160967Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....57927- 84820
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.173810Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e197781Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216733- 7716
- 53667
- 59666
- 62659
- 67646
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21598Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?131581Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66559Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32548- 34527
- 55518