Siis kyseessä on Seat ibiza SXI.-89
Mikähän on kun tuossa äsken ajelin n`100.kmh moottoritiellä ,niin alkoi kovasti nykimään! kun hellitin kaasua niin kone "rauhoittui",mutta kun taas likistin hieman ,niin taas alkoi nykimään oikein totaalisesti ja olisi varmaan sammunut ,mutta kun taas hellitin kaasua niin taas kone rauhoittui.
Mikähän ihme toi ilmiö oikein on?
Auto on ollut vasta viikon ja olen sillä ajellut vasta hyvin vähän jotenka en ole vielä sen "oikutteluihin" päässyt tutustumaan.
Lieneekö syy bensansyöttö puolella?= (ruisku) vai mikähän tuo oire oikein olisi? Onko se mahdollisesti jokin "tyyppivika" juttu? Ja mikähän tuohon olisi lääkkeeksi?, ja pystyykö sen itse kotikonstein korjaamaan vai pitääkö viedä ihan "asiantuntijalle" säädettäväksi.
Kuulostaako "seattimiehille" kertomukseni tutulta?
Kiitän hyvistä korjausneuvoista! ~
ibiza sxi -89
"hämillään"...
2
541
Vastaukset
- fast seat
kannattaa tarkistaa kaikki imupuolen putket ja anturit. itselläni samoja oireita seatis. kaasuläpän anturi ainakin menee "tukkoon" huohotus öljyn takia, putsaa se ni voi jo seatin käytös parantua. pensasuodatin kannattaa vaihtaa myös, sitä ei kumminkaan ole vaihdettu pitkään aikaan.
- cordokuski
luuletko että on puolitoistavuotta ajellut nykivällä seatilla???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1059483
- 494641
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021976Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html421921- 241630
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131391Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,381307Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54927Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v30903Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31902