Haluan poistaa kaikki osoitteet tietokoneen rekisteristä joissa olen käynyt. Olen painanut Internet kuvaketta oikealla napilla ja valinnut sieltä Poista evästeet, Poista tiedostot ja Tyhjennä (sivuhistoria), mutta osoitteita on jäänyt "muistiin". Kuinka saan kaikki pois rekisteristä, kun nämä kolme eivät asiaan auttaneet?
Sivuhistorian tyhjennys
Räikkönen
81617
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
turhat tiedot pois
> Työkalut
> Internetasetukset
> Yleiset-välilehti, siellä saa sivuhistorian tyhjäksi ja evästeet kuuseen.
Jos et halua automaattista täydennystä niin mene Työkalut -> Internet-asetukset -> Sisältöön liittyvät asetukset ja sietlä automaattinen täydennys ja kaikki ruksit pois.
Sitten toinen vaihtoehto on:
Suorita laatikkoon kirjotat: "regedit" Sitten etsit vasemmanpuoleisesta puurakenteesta /HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/InternetExploder/TypedURLs ja sitten sieltä voit poistaa haluamasi www-osoitteet.
onko se siksi kun on mru-blaster ja ie-history clear ?
Mistä sen näkee että on käynyt pornosivuilla, en huomannut siellä regeditissä mitään tuttuja sivunnimiä.
Klikkaa sivuhistoria auki selaimesta ja poista ne kaikki kansiontapaiset siitä.
Voisitko tarkentaa pikkuisen?
Tarkennan alkuperäisen puolesta.
> Näppää työkalurivin sivuhistoria painiketta.
> Vasemmalla avautuvasta luettelosta valitset hiiren nuolella yksitellen poistettavat tiedostot. Huom! Voit jotain jätääkin, tuho ei ole totaalinen. Valitun(t) tiedoston(t) poistat delete näppäimellä (yksitellen). (Itseni tarpeisiin tämä on sopinut hyvin!)
Kiitos teille kaikille vinkeistä!
putsaa kaiken Typed URLsit ja kaikki muut historiat yhdellä napautuksella, puhdasta jälkeä helposti!