kiva toi kysely

joten esitänpä toisen kysymyksen;
millaisten harrastusten piiristä löytyy eniten lesboja?
ainakin moni tuntuu käyvän kuntosalilla tms. entäs esim. ratsastus, kissat, koirat (homoja ainakin on näissä porukoissa paljon), lenkkeily, posliininmaalaus jne jne?
23727
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Jalkapallo... nuorempana tuli pelattua muitakin maila/pallopelejä.

Äänestä

koiratouhuissa

Äänestä

Instrumenttien soittaminen ja musiikin kuunteleminen.

Äänestä

lenkkikaverina

Äänestä
  • joo, lenkkikaverina ja siis kävellen ;-) ja vähä muitakin koiratouhuja. ennen enempi, nykyään ei niin paljoa.

    Äänestä

  • koirani ja minä kirjoitti:

    joo, lenkkikaverina ja siis kävellen ;-) ja vähä muitakin koiratouhuja. ennen enempi, nykyään ei niin paljoa.

    Joo, lesbot tuntuvat olevan aina koiraihmisiä. Itse tosin tykkään enemmän kissoista. ;)

    Äänestä

  • catwomannnnn kirjoitti:

    Joo, lesbot tuntuvat olevan aina koiraihmisiä. Itse tosin tykkään enemmän kissoista. ;)

    mä olenkin sitten varmaan bi kun mulla myös kissa ;-D

    Äänestä

Koirien kanssa näyttelyitä, agilitya, lenkkiä, talvella mennään suksilla ja kesällä juosten.

Sitten keräilen postimerkkejä.Juu-u kyllä:D
Pistän jonakin päivänä niillä rahoiks.Ihan siks vaan niitä keräilen.Ainakin on kolmen tonnin arvoinen kokoelma jo.Tiiän siitä kun kilpailutin keräilijöillä, mut sitten iski nuukuus enkä raaskinutkaan myydä.

Kolmas harrastus on mun työ.

Äänestä

täällä olisi puolimaratoonari.. :)

Äänestä

Koiran kaa olo/lenkkeily, ratsastus ja itämainen tanssi

Äänestä

Kissat ja siihen liittyvää muuta esim. näyttely.. Toivottavasti täällä olis joku joka myös harrastaa samaan, kun ei kaikkia paikan päällä ehdi aina tutustua kaikkiin..

Äänestä
  • ...sori kirjoitusvirheet, *väsyttää*

    Äänestä

Koiranäyttelyissä kuljen.. Sekä lenkkipoluilla ja säännöllisen epäsäännölisesti kuntosaleilla :)

Olenpa muuten törmännyt moneenki meikäläiseen koiranäyttelyissä, joka on aina mukava yllätys.

Seuraavaksi suuntana Helsingin kesänäyttely (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)

Äänestä
  • no näyttelyitähän minäkin aikasemmin, nyt jääneet vähemmälle.
    Törmänny oon varmaan minäkin vaan kun varmaks en tiedä ketään.

    Äänestä

Koiria ja kissoja...

Eikö tosiaan ole lesboja jotka käyvät esim. zumbaamassa, pelaavat tennistä, ratsastavat, vesijuoksevat, body pumppailevat, pelaavat korista, lenttistä, säbää...
Onko kukaan joka olisiesim. sm-tasolla jossain URHEILULAJISSA?!?!?

Kai nyt lesboja muuallakin on kuin "koiraradoilla"!

Äänestä
  • Joukkuelajeissa on paljon lesboja, ainakin salibandyssa ja jääkiekossa, niitä olen itsekin pelannut

    Äänestä

  • Itse tanssin ja kisaan/valmennan, SM-tasolla ja jonkun verran myös ulkomailla.. Täytyy myöntää et enemmän on homoja niissä piireissä, lesboja ei juurikaan tule mieleen.

    Mut on mulla myös koira ;)

    Äänestä

ja bobypumppi joskus kahvakuula..työtä harrastan :)

Äänestä
  • Kahvakuula on myös mun must-laji, ja joogan monet kasvot. Lisäksi kirjoitan, luen, leffailen,

    Äänestä

  • Girya-girl kirjoitti:

    Kahvakuula on myös mun must-laji, ja joogan monet kasvot. Lisäksi kirjoitan, luen, leffailen,

    Koirat ja Thainyrkkeily ;) enkä tod ainoana "meikäläisenä"

    Äänestä

  • bodypump on jees

    Äänestä

mut voi löytää elokuvafestivaaleilta, keikoilta.. kissan kanssa pihalta, tai metsästä. :) mielellään myös telttailisin, retkeilisin jne. kalastaisinkin.. ilman koukkua ;)

Äänestä

Harrastan erästä vähemmän tunnettua lajia. Treeneissä on suurimmaksi osaksi miehiä. Naisia on kolme, joista minä ja toinen ovat lesboja ja kolmas biseksuaali. Laji on sen verran fyysinen ja kivulias, ettei pahemmin naisia houkuta. Suosittelen ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ammateista kirjoitti:

joten esitänpä toisen kysymyksen;
millaisten harrastusten piiristä löytyy eniten lesboja?
ainakin moni tuntuu käyvän kuntosalilla tms. entäs esim. ratsastus, kissat, koirat (homoja ainakin on näissä porukoissa paljon), lenkkeily, posliininmaalaus jne jne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu