Oikeesti

Monesti mietin sua...meitä. Puolustelen sua...ajattelen sua lämmöllä vaikkei aina pitäiskään. Entä sä? Mollaat mua minkä kerkiät. Silloin kun olisin tarvinnut olkapäätä. Mitä teit? Käänsit selkäsi.

Niin, ystävää ei jätetä
4366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

selän kääntäminen johtui.. ? Miten voin enää yrittää olla ystävä, jos minut torjutaan kerta toisensa jälkeen...

Äänestä

Mollaako hän? Käänsikö hän selkänsä? Onko joku torjunut hänet kerta toisensa jälkeen? Eikö hän halua olla enää ystäväkään?

Äänestä

ystävyydessä on helpompi katkaista välit kokonaan jos toinen loukkaa toista niin pahasti... Rakkaus ei aina riitä, anteeksi on joskus liian vaikea antaa. Riippuu miten pahasti loukkannut toista ja riippuu miten pahasti luottamus on mennyt. Ilman luottamusta toiseen ei ole mitään. Niin se vaan menee niin parisuhteessa kuin ystävyydessäkin.
Mistä tiedät mollaako hän sinua jos et kerta ole väleissä hänen kanssaan???? Taitaa olla vaan sinun kuvitelmaa. Mistä tiiät että hän ei puolustele sinua??? niin kuin sinä häntä (missä lieneekään) ...kuulostaa siltä että tohon teidän kahden kinaan/setvimiseen on vedetty mukaan sivullisia... mikä on väärin, sillä se on teidän kahden asia ja teidän kahden selvitettävä ilman sivullisija. Asia vaan monimutkaistuu jos siihen muita otetaan mukaan vähän niinkuin rikkinäisessä puhelimessa.
Voipi olla että ystäväsi on yhtä harmissaan teidän väleistä ja kaipaa sinua yhtälailla vaikka onkin välinsä katkaissut. Ethän sinä sitä tiedä... mutta luulisin näin.... ei ystävää ole ikinä mukava menettää vaikka toinen olisi tehnytkin jotain pahasti väärin. Riidassa on aina kaksi osapuolta.

Äänestä

Puolustelet häntä? Miksi? Jos hän teki sinua kohtaan vääryyttä??? Ellet sitten ole täysin rehellinen omasta osuudestasi.... siis miksi hän käänsi sinulle selkäsi???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tosi ystävyys kirjoitti:

Monesti mietin sua...meitä. Puolustelen sua...ajattelen sua lämmöllä vaikkei aina pitäiskään. Entä sä? Mollaat mua minkä kerkiät. Silloin kun olisin tarvinnut olkapäätä. Mitä teit? Käänsit selkäsi.

Niin, ystävää ei jätetä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu