Sanokaa mulle että miksi tää saunalahden mokkula kokoajan katkaisee yhteyden? ei siis tarvitse pitkäänkään olla kun jo yhteys katkee ja joudun vetäistä tikun irti ja liittää uudelleen ja yhdistää? MIKSI? miksi tää tekee näin? menee todella hermot kun tietää kokoajan että pian taas katkee. Joo! halpa tää kyllä on, 9,80kk mutta kun menee oikeesti hermot tään kanssa!
Tää saatana katkee aina!
9
633
Vastaukset
- kysy iisimpii
Mokkuleit on kymenii erilaisii niiku käyttiksiiki. Aino Kassinenki on kuollu, se olis voinu selvänähä et miks sul ei skulaa joku mikä missä millo.;)
- mnbvcxcvbn
Täällä on DNA ja tekee ihan samaa. Ei tarvitse vastata, kun ei mitään tiedä. Ota nyt ensin selvää, että onko se kantavuusalueen rajoilla. Mastonjuurella toimii yleensä hyvin.
miksi tää saunalahden mokkula ei katko?
Olsiko niin että mun "tää saunalahden mokkula" on hyvä mokkula ja se sun "tää saunalahden mokkula" on joku huonompi malli, ehkä jopa viallinen? Vaikea tietää, kun purkauksesi sisälsi suomi24-tyyliin paljon kiukkua ja kovin vähän asiaa.- n bc vbn
Vastauksesi sisältää kovin vähän asiaa aitoon suomi24 -tyyliin. Se on vaan pakko vastata, kun ei muutakaan ole.
- kddieok
Kumma juttu että monella tuntuu nyt Saunalahti katkovan. Enpä oikein jaksa uskoa, että vika on mokkulassa, vaan pikemminkin Saunalahden verkossa.
- katkasuhoitoo
kddieok kirjoitti:
Kumma juttu että monella tuntuu nyt Saunalahti katkovan. Enpä oikein jaksa uskoa, että vika on mokkulassa, vaan pikemminkin Saunalahden verkossa.
ei katko edes viikoittain. Syitä voi vain arvailla...
- maalaisjärki hoi!
en tiedä saunalahden enkä vielä minkään muunkaan firman mokkuloista omakohtaisesti vielä mitään. mutta soneralta sanottiin, että koska nämä käyttää näitä, miten se nyt hienosti sanottiin, puhelinlinjoja, niin ensiksi on puhelut, sitten textarit ja sitten vasta nämä mokkulat sun muut!!! joten katkoksia tulee olemaan. ja sitten vielä on nämä katvealueet ja alueet yleensäkin on eri tasoisia..piru kun en muista kunka niitä sanoyttiin, mutta nain omin sanoin kun olet lähempänä sellaista laajan tehon aluetta, silloin on paras yhteyskin.
> ensiksi on puhelut, sitten textarit ja sitten vasta nämä mokkulat
onkohan tukiasemiakin "oikeita" kaapelilla syötettyjä sekä "repeater- eli toistinasemia". Katselin antenniviidakkoa terveysaseman katolla ja sielläpä oli tusinan lähetinantennin seassa kantikkaita vastaanottoantenneja mikä mihinkin suunnattuina.
siis osa asemista otaa vastaan samaa signaalia kuin tavallinen kuluttaja ... ja lähettää sen edelleen sadalle asiakkaalle. Riittäköhän syöttöyhteyden kaistanleveys?
- HGcvbnmmnb
Liitokset sulaa irti. Toimii kun vekslaa edestakaisin juuri noin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle202656Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671679Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A71637Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1121590Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.471523Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell911454Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681366Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001214Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311147En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521106