Mites myydäänkö tuolla tallink galaxylla helposti alaikäisille juomia. Olen 17-vuotias ehkä hieman ikäisiäni vanhemman näköinen poika. Myydäänkö tax-free:ssä helpommin kuin baareissa vain kuinka?
Tallink galaxylla??
brenkuttelia93
4260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Myydään limua ja kahvia, mielesi mukaan.
tallink galaxy nimee tolla laival ei oo ollu moneen vuoteen! TYHMÄKÖ OOT?
kyseinen alus on edelleen nimeltään pelkkä m/s Galaxy, ilman mitään etuliitteitä, kysinen alus liikennöi Tallink siljan turun reitillä. Laivan savupiipussa on varustamon virallinen sinipunainen logo.
Alusta on markkinoitu kyllä silja etuliitteellä, mutta alus rekisteristä voit tarkastaa asian, jos vielä epäilet.
Eipä tainnut edellinen olla ihan niin tyhmä, kuin sinä taisitkin olla asioista tietämättömönä.
Myydään juomia myös alaikäisille. Tax-freessä saattaa joutua jonottamaan enemmän eikä siellä myydä laseissa kierrepillin kanssa niin kuin baareissa. Muista mennä myös limudiskoon ja aikaisin nukkumaan.
Vastasinkohan kaikkiin kysymyksiisi.