Totuus tulee julki: Jeesus on Jumalan ainoa Poika.
aika loppuu...
2
216
Vastaukset
- rautaako?
Abrahamin kansojen jumala on yksi ja ainoa. Se on koko uskonto-trion ydin. Siksi kristinusko on henkala. Kolminaisuus ja jopa vielä pyhä neitsyt Maaria, venyttää yhden jumalan käsitettä aika tolkuttomasti, ja anttaa todella paljon tilaa kaiken maailman eri kuppikunnille ja niistä seuraaviin riitoihin.
Eikä asiaa lainkaan paranna se että kristinusko on kehittänyt hierarkisen papiston jonka jäsenillä myös on jumalallisia piirteitä. En usko jumalan koskaan käskeneen kenekään perustamaan paavi-instituution.
Tätä sekkaanusta korjatakseen Jumala lähetti vielä yhden profeetan Muahmedin, sekä Kirjan sellaisessa muodossa ettei sitä voi mielin määrin vääristää.
Näin siis muelimisen näkökulmasta. Heille Jeesus, on Abrahamin, Mooseksen ja Muhamedin rinnalla suuri hengellinen johtaja ja profeetta. Mutta Jumala on yksi, ja siksi hänellä ei ole isää tai poikaa!- kfglhjk
"Mutta Jumala on yksi, ja siksi hänellä ei ole isää tai poikaa!"
Mitäpä tuohon lisäämään omia tulkintojaan, kuten kristityt muunmuassa tekevät. Islam on selkeä oppi, ja kaikki riidat ovat vain seurausta väärinymmärtämisestä, joko tahattomasta tai tahallisesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1196788Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243757- 1862555
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2792416Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1962081Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.3001790Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.91765Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.1311299Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.271265- 691234