Miksi ne ikkunoiden läpät pitää sulkea siellä 12 km:n korkeudessa Aasian yläpuolella? Mitä siellä ulkona on sellaista mitä ei saa katsella? Tuleeko sieltä niin paljon säteilyä?
Nimittäin jos avaa läpän, siihen puututaan heti.
Vai onko siellä ufoja jotka voivat saada aikaan paniikkia matkustajissa.
Vai pitääkö ihmisten vain saada nukkua? Joku unirytmi/aikaerojuttu?
Please KERTOKAA JOTKA TIEDÄTTE JA EI PROVOJA!!
Nimittäin jos avaa läpän, siihen puututaan heti.
Vai onko siellä ufoja jotka voivat saada aikaan paniikkia matkustajissa.
Vai pitääkö ihmisten vain saada nukkua? Joku unirytmi/aikaerojuttu?
Please KERTOKAA JOTKA TIEDÄTTE JA EI PROVOJA!!
Vastaukset 7
Vanhimmat
kyse on ihan ufoista, ne voisi aiheuttaa pelkoa ja kauhua matkustajissa
Kannattaisi varmaan tarkentaa: Venäjän vai Kiinan ilmatilassa. Vaikkakin vastaus saattaisi olla samankaltainen.
Ikkunoista tulee 380–750 terahertsin sähkömagneettista säteilyä, joka vaikuttaa ihmisen käpyrauhaseen ja estää melatoniinin eritystä.
Tuosta nukkumisesta se johtuu. Tosin omilla lennoilla ihmiset ovat aina läpät avanneet kun auringonnousun aika on tullut käsille, eikä sitä kukaan ole siinä vaiheessa enää kieltänyt. Samaten takaisinpäin tullessa läpät on saaneet olla auki, kun on päiväsaika.
Noin kävi Air Europankin lennolla Hesa-Phuket, oli Aurinkomatkojen lomalento kun ei finskillä ollut vielä A330 koneita silloin, taitaa olla Air Europakin mukana tuossa salaliitossa.
Nukkumisestahan se tietenkin.
eikun siitä, että emot voivat vetää lonkkaa ja olla tekemättä töitä kun on pimeetä ja firma säästää näin myös mm. tarjoilu kustannuksia. Laitetaan kuin pikkulapset päiväkodissa nukkumaan.. syyksi selitellään sitten aivan jotain muuta.
viisainta kysyä henkilökunnalta siellä koneessa jos asia näin paljon vaivaa. Finnairille voi myös lähettää palautetta ja kysyä miksi näin toimitaan. Onhan selvää että pitkän lennon aikana monet matkustajat haluavat nukkua jos vain voivat ja varmaan itsekin nukut mieluummin hämärässä kuin auringon valossa. Tuskinpa 12km korkeudesta näkee mitään maahan joten salailuteoriasi ei nyt ihan pidä.